Kokosový olej je všestranný pomocník, který může pomoci všem, jež mají citlivou či příliš suchou pokožku. To ale není jediná pomoc, kterou nám kokosový olej přináší. Chcete prozradit, čí vším olej s vůní kokosu vaší pleti může pomoci?

Kokosový olej? Jedním slovem POKLAD

Kokosový olej má velmi lehkou a jemnou strukturu, která mu umožňuje jednoduše a rychle se vstřebávat do pokožky. Zároveň předchází tomu, že by docházelo k ucpávání pórů a vzniku dalších kožních problémů. Kromě toho zajišťuje odstranění odumřelých buněk, které jsou na tváři naprosto zbytečně a spíše nám škodí, nežli aby byly k užitku.

Měly byste vědět, že kokosový olej je bohatý svým obsahem. Najdete v něm celou řadu důležitých živin, které naší pleti prospívají a pyšní se i takovými účinky, že oddalují stárnutí – což nejedna žena zaručeně ocení a uvítá s nadšením!

Pestré využití kokosového oleje

Už teď je více než jasné, že využití kokosového oleje je opravdu pestré a různorodé, což z něho dělá nepostradatelného pomocníka, jež by rozhodně neměl chybět v kosmetické výbavě žádné ženy.

1. Maska proti pupínkům

Podívat se po ránu do zrcadla a najít na obličeji několik rudě zářících pupínků? Určitě se shodneme na tom, že tohle je opravdová noční můra, která se děje za bílého dne! Chcete-li předejít obličeji plnému pupínků, vyzkoušejte kokosovou masku.

Vyrobíte ji jednoduše: smíchejte lžíci kokosového oleje s 1/2 lžíce sody, smíchejte a vzniklou směs vmasírujte do pokožky. Nechte působit alespoň 10 minut a poté jednoduše opláchněte.

2. Procedura na suchou pokožku

Trpíte suchou pokožkou? Nacházíte na ní šupinky a nemůžete se na sebe kolikrát podívat do zrcadla? Už nevíte, jak s tímto problémem bojovat? V tom případě se spolehněte na pomoc kokosového oleje, máme pro vás další tip, který vám pomůže se suchou pletí.

Smíchejte lžíci kokosového oleje s 1/2 lžící medu, promíchejte a směs, která vám vznikne, naneste na obličej. Masku nechte působit alespoň 15 minut a poté opláchněte. Proceduru je dobré provádět klidně každý den.

3. Prostředek na čištění pleti

Věděly jste, že si s pomocí kokosového oleje můžete pleť i krásně vyčistit? Určitě vám nemusíme opakovat, že čištění pleti je velice důležité a rozhodně by se nemělo opomíjet – a to ani tehdy, kdy se domů vrátíte nad ránem a samou únavou se uvidíte v posteli!

Na čištění pleti budete potřebovat směs, kterou vytvoříte smícháním lžíce kokosového oleje, lžíce medu a dvou lžic jemně mletých ovesných vloček. Vzniklou kaši naneste na obličej, nechte působit 5 minut a pak do pokožky ještě jemně vmasírujte. Následně opláchněte a opakujte 3-4 x týdně.

Foto: Pixabay.com.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments