Batohy jsou neuvěřitelně univerzální! Když si dobře vyberete, můžete jít s tímhle parťákem opravdu kamkoli. Když se řekne batoh, většina lidí si už tak nějak automaticky představí batoh do školy, což v některých z nás nevyvolává kdovíjak příjemné vzpomínky. Jenže současné batohy nejsou jen do školy, jejich design je trendy, propracovaný do detailů a my tak můžeme s batohem nejen na výlet, ale i do školy, do práce nebo třeba do města. Proč ne!

Batoh podle příležitosti

Výběr batohu byste měli přizpůsobit nejen svému vkusu, ale především příležitosti, kam si s ním vyrazíte. Jiný batoh se hodí tehdy, když jdete do školy, jiný se hodí pro příležitost, kdy si na sebe vezmete třeba šaty a vyrazíte s kamarádkou na kafčo, jiný typ je ideální na výlet.

Jak velký batoh je ideální?

Co se velikosti týče, tak i v tomto případě lze použít známé rčení: na velikosti záleží! Zatímco do města, kam si zajdete třeba na zákusek do kavárny nebo na nákupy s kámoškou, se hodí menší batůžek, na výlet do přírody, kdy si s sebou budete chtít vzít pití, foťák, nějakou svačinku na zahnání hladu, jsou perfektní volbou větší a prostornější batoh, kam se vám všechno pohodlně vejde.

Kožený nebo textilní?

Další rozhodnutí se týká materiálu. Kožené batohy jsou cenově dražší, ale na druhou stranu toho v případě, kdy se o ně řádně staráte, opravdu hodně vydrží a vydrží vám dlouho, takže se investice do kvality vyplatí. Tím samozřejmě nechci hanit textilní batohy, které jsou levnější a vypadají také moc pěkně, takže to nechám na vás, co si vyberete.

Na inspiraci batohů a batůžků se můžete podívat do galerie. Jsem si jistá, že vás minimálně jeden určitě zaujme.

Foto: Pixabay.com, ZOOT, H&M.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze