Slyšeli jste již o růžovém oleji? Pokud ne, bude nám ctí, když vám o něm budeme moci něco říci a přesvědčit vás, že rozhodně stojí za pozornost. Růžový olej se vyrábí z růží, které jsou považovány za královny mezi květinami – a z toho plyne, že růžový olej bude poklad mezi oleji. V čem prospívá a k čemu ho lze využít?

Zmírňuje depresi

Deprese je strašák, o kterém se sice příliš nemluví, ale bohužel je to každodenní problém stále většího počtu lidí. Ať už se s depresí potýkáte vy sami, nebo třeba máte ve svém okolí člověka s narušenou psychikou, určitě budete rádi za informaci, že růžový olej pomáhá proti depresi. Je prokázáno, že zmírňuje pocity úzkosti, které depresivní stavy často doprovází, ne nadarmo se proto používá při aromaterapii.

Zlepšuje náladu

Souvisí to s předchozími řádky: růžový olej dokáže zlepšit náladu – navozuje totiž příjemné myšlenky, zaplavuje vaše tělo pocity štěstí a díky tomu budete cítit radost a celkově se naladíte na pozitivní vlnu.

Prospívá vlasům

Každá žena chce mít zdravé, pevné, lesklé a jednoduše řečeno krásné vlasy. Růžový olej vám k tomuto přání může dopomoci, je totiž báječný v tom, že na vlasy působí hned několika pozitivními účinky: zpevňuje vlasové kořínky, dodává vlasům přirozený lesk, poskytuje ochranu pokožce hlavy, předchází vypadávání vlasů, hydratuje pokožku.

Svědčí pleti

O růžovém oleji můžeme směle mluvit i v případě, kdy jde o pleť. Musíme vyzdvihnout skutečnost, že se hodí pro všechny typy pleti – mastnou, suchou i smíšenou, zkrátka pro všechny, takže i pro tu vaši. Pyšní se antibakteriálními a dezinfekčními účinky, pomáhá při léčbě akné, zpevňuje pokožku, oddaluje vznik nechtěných vrásek a pleť zanechává krásně hebkou a jemnou na dotek.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com, Pxfuel.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze