Rudá rtěnka je klasika. Žena, která ji nosí, vždy vynikne. Získá sebevědomí, a to se promítne i na jejím postoji a chůzi. Co ale dělat v případě, že vám rudá rtěnka nesluší, nebo už vás prostě nebaví?

Odpověď najdete v našem článku. Připravili jsme pro vás několik tipů na to, jaké odstíny jsou právě teď v kurzu a kterými můžete nahradit právě již zmiňovanou rudou.

Fialová

Fialová je skvělá barva pro rtěnku. Je netradiční a velmi variabilní. A pokud jste odvážná, můžete ji bez problémů nosit i přes den, do kanceláře, na schůzku, do školy – je to zcela na vás. Už dávno není pravda, že by fialová rtěnka byla součástí make-upu jen drsných rockerek. S trochou módního citu můžete být i s fialovou rtěnkou za elegantní dámu.

Foto: Pexels.com

Pokud zvolíte ten správný odstín, fialová krásně podtrhne vaši krásu. Navíc oproti červeným rtěnkám nedává tolik vyniknout zažloutlým zubům. V případě, že vás tento problém trápí, rozhodně sáhněte po studených barvách rtěnek.

Hnědá

Hnědá vypadá skvěle opravdu na každé ženě, ať už jste bledá plavovláska nebo máte tmavé vlasy, hnědá je sázka na jistotu. Vypadá skvěle v lesklé variantě i v matné. Na trhu je spousta odstínů, stačí si jen vybrat ten pravý pro vás.

Foto: Freepik.com

Zářivě růžová

Tento odstín je opravdu super. Využijete ho jak na večerní, tak na denní nošení. I v kanceláři s ním uděláte velkou parádu. Výborně se hodí kupříkladu k obyčejné bílé košili a černým kalhotám. Ale pozor, tento odstín má jednu nepříjemnou vlastnost – zvýrazňuje žluté zuby.

Foto: Freepik.com

Nude

Nude ja klasika, se kterou nikdy nešlápnete vedle. Hodí se na léto i zimu. Ač nude možná některé z vás považují za neutrální a nezajímavou barvu, není tomu tak. I nude rtěnky existují v tmavší variantě, které krásně rozzáří každý úsměv. Doporučujeme tedy především matné varianty.

Foto: Pexels.com

Jaké rtěnky rády nosíte vy? Máte odstín, na který nedáte dopustit?

Diskuze

3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

“Trpíte na zažloutlé zuby…” Proboha, co je zas toto za češtinu? Studentka, ne žáček pomocné školy – a toto?

Ty ženy na fotkách z Instagramu vypadají strašlivě, na ulici bych se jich lekla. Nemám zájem vypadat jako ony. Jsou to spíš ošklivé panenky než živé ženy.

Já myslela, že “žurnalistka” si po upozornění text opraví, ale kdepak! Nikdo ji, chytrou, nebude poučovat… To je úroveň!