Rtěnka vám na rtech nedrží? Poradíme, jak dosáhnout maximální výdrže

S použitím rtěnky vaše rty úžasně vyniknou. Můžete s ní podtrhnout make-up, strhnout pozornost svým směrem, upozornit na sebe, klidně si i dodat sebevědomí. Když ale rtěnka na rtech příliš dlouho nedrží, je to vážně k vzteku. Nikdo nechce stále dokola a to několikrát během dne tasit z kabelky zrcátko a rtěnku poupravovat. To je prostě otrava.

Rtěnky jsou vášeň. Co když ale nedrží?

U rtěnek platí jednoduché měřítko: čím déle drží, tím lépe. Proto vám dám pár skvělých tipů, jak se postarat o to, že vám rtěnka na rtech vydrží co možná nejdéle. Jsem zvědavá který vyzkoušíte!

Peeling

Pokud jsou rty popraskané a šupinaté, nejenže na nich rtěnka zrovna dvakrát dobře nedrží, ale zároveň nevypadá dobře, protože barva akorát všechny nedokonalosti rtů zviditelní. Proto se naučte pravidelně používat peeling na rty, e kterým bude vaše pusinka krásně jemná.

Báze

Báze slouží k tomu, aby rty pod vrstvou rtěnky hydratovala a připravila ji i na několik hodin ukrytých pod nánosem barvy. Bázi byste proto určitě neměly vynechávat. Další důvod, proč používat bázi pod rtěnku je ten, že prodlouží její výdrž. A o to tady přece jde.

Pudr

Slyšely jste již o triku s pudrem? Pokud ne, vaše chyba! Možná by vám znalost tohoto triku ušetřila spoustu rozčilování, že ta rtěnka prostě nedrží a nedrží. V čem to celé spočívá? Nejdříve na rty naneste na rty, poté rty obtisknete do kapesníčku a přes ten je přepudrujte, kapesníček oddělejte a naneste rtěnku ještě jednou.

Konturka

Použití konturovací tužky není v dnešní době tak rozšířené, jako tomu bývalo kdysi. Proč to nezměnit? Konturka je vážně skvělá věc, krásně totiž orámuje rty, usnadní aplikaci rtěnky, zabrání tomu, aby se rtěnka rozpíjela do okrajů a rty díky ní vydrží mnohem déle dokonale namalované.

Foto: Unsplash.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.