Jak bojovat proti roztřepeným konečkům

Roztřepené konečky jsou věčný problém, se kterým se my ženy potýkáme prakticky dnes a denně. Pohled na žalostně vyhlížející roztřepené konečky dokáže mnohé z nás dohnat až k pláči, protože moc dobře víme, že vlasy jsou korunou krásy a jejich stav a vzhled o nás hodně napovídá.

Otázka se tady doslova sama nabízí: dá se bojovat proti třepícím se konečkům?

Foto: Pexels.com

Jak často si myjete vlasy?

Na první pohled se může zdát, že spolu třepení konečků a mytí vlasů nijak nesouvisí, ale ve skutečnosti je to úplně naopak.

Mytí vlasům zrovna dvakrát neprospívá. Jasně, jsou díky němu čisté, voňavé, třeba i lesklé. Ale nesmí se to přehánět. Zbytečné používání vlasové kosmetiky způsobuje vysušování vlasů a tím přispívá k třepení konečků. Proto pamatujte, že umýt si vlasy 2 – 3x do týdne bohatě stačí.

Používáte na sušení vlasů fén?

Fén je šikovný pomocník, s nímž během krátké chvíle vlasy  vysušíme, a proto ho má většina z nás v koupelně na dosah ruky kdykoli připraveného k použití.

Jenže i použití fénu na vlasy má svá „ale“. Dokáže sice vlasy rychle vysušit a tím nám kolikrát ušetří spoustu času, nicméně zároveň horký vzduch naši hřívu poměrně dost namáhá. Mokré vlasy jsou křehké, náchylné k poškození a fénování jim neprospívá.

Foto: Pexels.com

Proto raději nežli po fénu sáhněte po ručníku, do kterého vlasy zabalte – ručník vsákne přebytečnou vodu. Nejlépe uděláte, když vlasy necháte volně uschnout a fén budete používat jen tehdy, kdy to bude opravdu nutné.

Čím se češete?

Výběr hřebenu nebo kartáče už dávno není jen otázkou množství zubů nebo jejich velikosti či uspořádání, je to také otázka designu, protože se dají pořídit opravdu líbivé kousky.

Na hřebenu hodně záleží a jestliže k česání svých vlasů používáte nevhodný kousek, nebo si je nečešete správně, pak věřte, že i obyčejným kartáčováním vlasům ubližujete.

Vlasy si také nikdy nečešte, pokud jsou mokré, protože tehdy jsou nejvíce křehké a tím pádem nejnáchylnější k poškození, kdy stačí opravdu málo a problém v podobě roztřepených konečků je na světě.

 


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.