Být majitelkou pleti s rozšířenými póry není žádná výhra, ba spíše naopak. Ženy tenhle “dar” vnímají jako prokletí, jako by jim to matička příroda nadělila do vínku za trest..

Rozšířené póry jsou přirozenou součástí pokožky, proto je nelze odstranit – ačkoli bychom chtěly. Dokonale hladká pleť bez jediné chybičky, kterou vídáme na modelkách zdobících titulní stránky, neexistuje. Jak tedy správně postupovat, když vaši pleť “zdobí” rozšířené póry?

Proč dochází k rozšiřování pórů?

To je otázka, která určitě napadla i vás. Při pohledu do zrcadla vidíte všechny ty nedokonalosti a zajímá vás nejen to, proč k jejich vzniku dochází, ale proč tento problém musíte řešit zrovna vy…

Póry jsou součástí pleti, mají za úkol vylučovat maz a umožňují pleti dýchat. Množství mazu je závislé na hormonech, které regulují funkci mazových žlázek. Pokud dochází ke zvýšené tvorbě kožního mazu, který se mísí s odumřelými kožními buňkami, má to za následek ucpávání pórů – maz pod kůží a černé tečky na povrchu.

Foto: Depositphotos.com

Základem je důsledná péče

Rozšířené póry se velmi často pojí k mastné pokožce. Ta si vyžaduje důslednou péči a to zejména, pokud jde o odličování – to byste měly provádět ráno i večer. Díky odličování pleť zbavíte mazu a nečistot, které se na pokožce nahromadily během noci a dne.

Dvoufázové večerní odličování

Večerní odličování je u pleti s rozšířenými póry obzvlášť důležité, přičemž dermatologové doporučují, aby se provádělo dvoufázově. V první fázi odličování odstraníte z pleti veškerá líčidla, ve druhé fázi poté pleť dočistíte.

Pokud jde o vhodné výrobky, pro první odličovací fázi se doporučují přípravky na bázi kyseliny salicylové nebo glykolové, pro druhou odličovací fázi pak pleťová voda nebo tonikum.

Foto: Pexels.com

Dají se rozšířené póry zmenšit?

Jak již bylo řečeno – póry jsou součástí pokožky, odstranit je nelze, ale může se je podařit zmenšit. Nejznámější procedurou, díky které dochází k viditelnému zmenšení pórů, je chemický peeling. Jde o povrchové čištění, při kterém dochází k odstranění zrohovatělé vrstvy pokožky. Pleť je poté vyhlazená, póry jemnější.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments