I když to vypadalo poměrně nadějně, koronavirová krize je stále aktuální. Se stále rostoucími počty nakažených přišlo nařízení, díky kterému se roušky opět vrací na scénu. V první řadě nás mají ochránit před šířením nákazy, ale někteří lidé je vnímají i jako módní doplněk.

Roušky jsou trendy

Když na jaře začaly být roušky povinné, většina z nás nevěděla, co od nich čekat. Především jsme nevěděli, jak si je opatřit, jelikož jich byl stále větší nedostatek. Nezbylo nám nic jiného než se spolehnout sami na sebe a roušky si vyrobit. Naštěstí se internet začal plnit různými návody a postupy.

Foto: Unsplash.com

Mnoho lidí začalo šít roušky nejen pro sebe a pro své blízké, ale také pro potřebné organizace. Někdo pro jejich výrobu použil obyčejné jednobarevné látky, jiní si naopak dali záležet na tom, aby byly jejich roušky barevné, vzorované a aby byly dokonale sladěné s oblečením. Stal se z nich nepostradatelný módní doplněk.

Nutné zlo

I dnes, kdy jsou roušky v mnoha situacích opět povinné, můžeme pozorovat, že mnoho lidí nosí roušky, které si vyrobili doma přímo na míru a zcela podle svých představ. Je to způsob, jak si jejich nošení zpříjemnit. Ne každému totiž dělá jejich nošení dobře. Špatně se v nich dýchá a častokrát způsobují vyrážky. Je však potřeba si na ně zvyknout a počítat s tím, že tu s námi ještě nějaký čas budou.

Foto: Burberry

Roušky na módních přehlídkách

Roušky se skutečně staly neodmyslitelnou součástí našich životů. I módní značky na ně myslí. Nejen že jsou povinné pro hosty na módních přehlídkách, ale jsou také součástí samotných kolekcí. Například značka Burberry v srpnu uvedla na trh kolekci roušek, které jsou vyrobeny z antibakteriální látky a zdobí je ikonický kostičkovaný vzor, který je se značkou spjatý.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments