Věřte nebo ne, ale i móda může ublížit našemu zdraví. Myslíte si, že je to hloupost? V tom případě si přečtěte náš dnešní článek, ve kterém vás přesvědčíme, že to až taková hloupost rozhodně není. Možná i vaše šatní skříň skrývá kousky, které jsou pro vaše zdraví hrozbou.

Móda, která je o zdraví – odhalte kousky, na které byste si měli dát pozor

My ženy zkrátka chceme vypadat dobře a to za jakékoli situace. Dáváme si záležet na svém vzhledu a pro krásu jsme ochotné udělat cokoli – dokonce i riskovat své vlastní zdraví.

A teď ruku na srdce: našly byste i ve své šatní skříní kousky, které jsou na následujícím seznamu? Pokud ano, dejte si na ně pozor. Pokud je budete nosit pravidelně, můžete si ublížit.

Stahovací prádlo dokáže divy, ale …

Většina žen by na svém těle našla minimálně jednu chybičku, proto se není čemu divit, že se někdy uchylujeme k nošení stahovacího prádla. To je úžasné v tom, že dokáže dokonale oklamat okolí a v problematických partiích nám ubrat na nechtěných centimetrech.

Na jednu stranu nám tak dokáže pomoci, na stranu druhou může jeho pravidelné nošení způsobit nepěknou paseku. Nošení stahovacího prádla může být důvodem, pro který vás potrápí například zánět močových cest či vaginální infekce.

Špatně zvolená podprsenka je nešvarem mnoha žen

Divily byste se, kolik žen každý den nosí nevhodně zvolenou podprsenku. Jasně najít dokonale padnoucí model je kolikrát nadlidský výkon, ovšem nosit podprsenku, která vám z nějakého důvodu nesedí, není k vašemu zdraví zrovna nejrozumnější.

Nejčastějším nešvarem je nošení malé velikosti podprsenky. Jejich velikost škodí nejen vašim ňadrům, ale příliš neprospívá ani kůži nebo ramenům. Nejenže se vám malá podprsenka zařezává do kůže, což může způsobit její podráždění, ale zároveň mohou vzniknout i nejrůznější plísňové infekce či problémy s dýcháním. A to ještě nemluvíme o negativním vlivu na funkci lymfatického systému. Proto si dejte opravdu záležet, aby vám vámi vybraná podprsenka opravdu seděla.

Tanga jsou sice sexy, ale mohou uškodit

Jsou ženy, které tanga upřednostňuji před klasickým střihem kalhotek. Mají totiž za to, že vypadají na pohled velice sexy a svůdně. Nic proti tomu, nicméně i tanga mohou být pro vaše zdraví hrozbou.

Podle odborníků se totiž podílejí na infekcích močových cest, což je dáno tím, že usnadňují přenos bakterií nacházejících se v oblasti řitního otvoru do ústí močové trubice – odtud se pak bakterie snadno dostanou do poševního vchodu, kde mohou způsobit nepříjemné záněty.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments