Retro účesy 60. let jsou v kurzu i dnes. Zkuste je i vy

Retro styl je stále oblíbený a neustále se vrací do módy. Jednu z nejpopulárnějších ér považujeme období 60. let. A právě ikonické účesy 60. let můžeme hravě vynosit i v roce 2023. Účesy 60. let jsou ikonické, ženské a nabízí příjemnou nostalgickou atmosféru. Pokud hledáte novou inspiraci do vaší účesové kolekce, pak jsou tyto retro účesy z 60. let tou správnou volbou pro vás.

Jedním z nejslavnějších účesů z té doby je tzv. „beehive“ neboli „včelí účes“. Tento účes získal popularitu díky personám jako je například Dusty Springfield nebo Brigitte Bardot. Účes se vyznačuje velkým objemem vlasů na vrchu hlavy, který se utvaruje do výšky a vypadá opravdu jako včelí hnízdo. I dnes je tento účes symbolem elegance a ženskosti a není vůbec od věci tento slavnostní účes vyzkoušet kupříkladu na příjemnou letní párty.

Foto: Shutterstock

Dalším oblíbeným účesem z té doby je „pixie cut„. Tento krátký střih byl pevně spjat s osobnostmi minulosti, jako jsou například Twiggy nebo Mia Farrow. Krátké vlasy jsou střiženy přesně kolem hlavy a vytváří tak hravý a mladistvý vzhled. Tento účes vyžaduje odvahu a sebevědomí, ale vypadá úžasně na ženách všech věkových kategorií.

Dalším účesem, který získal v šedesátých letech na popularitě, je tzv. „beachy waves“ neboli vlny do pláže. Tyto volně a lehce vlnité vlasy jsou velmi ženské a přirozené. Můžete je snadno vytvořit pomocí kulmy nebo žehličky na vlasy. Tento účes je perfektní pro každodenní nošení a dodá vám ten správný nadýchaný a svěží vzhled. Díky relativně nenáročné údržbě patří tento účes vůbec k těm nejpopulárnějším.

Foto: Shutterstock

Posledním účesem, na který se můžete inspirovat, je tzv. „bouffant„. Bouffant účes byl jedním z nejvýraznějších a ikonických účesů 60. let. Tento styl se zaměřoval na vytvoření vysokého objemu vlasů na koruně hlavy. Bouffant účes byl velmi oblíbený mezi ženami a vytvářel dojem plnosti a elegance. A jelikož se jedná o nadčasový a ikonický účes, bezesporu jej můžete s úspěchem vynosit i dnes!

Pro dosažení bouffant účesu je nutné vlasy nejprve natupírovat. Vlasy načešete proti směru jejich růstu, čímž vytvoříte objem a výšku. Natupírované vlasy pak opatrně vyčešte, aby se zachovala jejich plnost. Fixaci pak proveďte pomocí vlasových sponek a laku na vlasy.

Ikony módy, jako Jacqueline Kennedy Onassis a Brigitte Bardot, byly známé svými bouffant účesy a přispěly k popularitě tohoto stylu. Bouffant účes je stále považován za klasický a elegantní účes, který může dodat zvláštní lesk a styl jakémukoli vzhledu.

Retro účesy z 60. let jsou stále aktuální a není divu, že se stále objevují na červeném koberci a v módních magazínech. Tyto účesy dodají vaší image nádech elegance, ženskosti a jedinečnosti. Nemusíte se bát experimentovat s novými účesy a zkuste si takto oživit svůj vzhled. Nechte se inspirovat ikonami z této slavné éry a buďte neodolatelná moderní žena s retro účesy 60. let.

Zdroj info: autorský článek.



Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.