Řešíte celulitidu na stehnech? Zkuste efektivní cviky, které vám pomohou zbavit se pomerančové kůže

Celulitida se může kvůli různým důvodům v průběhu života postupně ukazovat a mizet. Může za to například dospívání a hormonální změny, špatné zdravotní návyky a pochopitelně také nedostatek pohybu nebo přirozené stárnutí kůže.

Bojovat s celulitidou ale můžete i pomocí specifických cviků a my si dnes tři z nich představíme.

Dřep je výborným cvikem nejen na celulitidu

Dřep je královská disciplína a rozhodně by měl patřit mezi základní cviky, kterým se pravidelně věnujeme. Správný a zdravý dřep se provádí s nohama mírně rozkročenýma – na šíři ramen, přičemž špičky i kolena jsou lehce orientována od sebe. Ze začátku si pro lepší rovnováhu pomáhejte například nataženýma rukama před sebe. Hlava vždy musí směřovat vpřed.

Foto: Depositphotos

Cvik začíná vyšpulením zadku a postupným klesáním směrem dolů. Důležité je nehrbit záda, snažte se je mít hezky v rovině. Nohy by měly být celou plochou na zemi a váha by měla být na vnějších stranách chodidel. Dřep je výborným cvikem na protažení nejen stehen, ale také hýžďových svalů, lýtek, a dokonce i břišních svalů.

Šponování kotníků je opomíjený a jednoduchý cvik

Šponování kotníků je extrémně jednoduché. Stačí si najít schod nebo výstupek a postavit se na něj jednoduše špičkou. Ideální je také opora, které se můžete rukou přidržovat. Poté už jen stačí klesnout patou pod úroveň schodu a pak ji naopak vyšponovat co nejvíc do natažené špičky. Jedná se o opomíjený cvik, který efektivně pomáhá proti celulitidě a posiluje komplexně celý lýtkový sval.

Výpady jsou skvělou alternativou dřepu

Výpady jsou pak jednodušší alternativou dřepu. Cvik začíná v pozici snožmo, ze které vykročte jedním středně dlouhým krokem. Zadní noha se pokrčením kolene letmo dotkne země. Následně opět srovnejte nohy k sobě a opakujte to stejné s druhou nohou. Pokud vám přijde cvik jednoduchý, můžete si pomoci zátěží na zádech nebo v rukou.

Foto: Depositphotos

Avatar

sarkakrausova

Mojí vášní je móda a krása. Řídím se heslem, že každá žena by o sebe měla pečovat, bez ohledu na to, jaké míry jí příroda nadělila. Každá jsme krásná!