Jak jsme vás již informovali, v Praze právě probíhá exkluzivní výstava proslulého módního návrháře obuvi Mahnolo Blahnika. Aby vám nic neuniklo, přináší vám náš tým Fashion magazinu  reportáž přímo z místa činu.

Výstava roku 2017

V Praze se koná nespočet luxusních výstav ročně. Tato výstava je ale naprosto jedinečná – jde to výstavu Manolo Blahnika, to vypovídá samo o sobě. V celé jeho kariéře je to poprvé, co přivezl své umění k nám. Má to  svůj důvod. Už v předchozím článku jsme vám prozradili tajemství o tomto módním géniovi, ale pro ty, kterým tato informace utekla, to raději zopakujeme znovu. Příjmení Blahnik je upravené, aby se lépe vyslovovalo a ve světovém módním průmyslu se lépe uchytilo. Jak zní tedy původní příjmení? Hádáte správně, je to Blahník. Manolo má díky svému otci české kořeny, o to více je výstava v jeho rodné zemi důležitější.

212 párů bot

Přesně tolik krásných originálních bot na vás na výstavě čeká. Kdo by si to nechal ujít, že? Ani my jsme neodolali. Boty, které nosila Carrie v Sexu ve městě, oblíbené boty Rihanny či lodičky, které byly použity na natáčení filmu Marie Antoinetta jsme prostě museli vidět na vlastní oči. A vám doporučujeme to samé.

Neuvěřitelná atmosféra

Výstava se koná v Muzeu Kampa, které má samo o sobě atmosféru, která vás okamžitě dostane. Vzhledem k tomu, že je tato výstava rozlehlá, je rozdělená na dvě části. To pro nás byla nová informace, o které jsme nevěděli. Personál, který na výstavu dohlíží je ale ochotný a vše skvěle vysvětlí, včetně doporučení jakou částí začít.

Když vstoupíte do hlavních dveří, objevíte černou zeď, na které je bílým písmem napsáno Manolo Blahnik a jeho autogram. Autogramy se vyskytují i na více zdech, viz fotografie. Na výstavě na vás čekají nejen nádherné a extravagantní boty, ale i 80 původních kreseb, díky čemuž se stanete svědky tvorby návrháře, který z obyčejných lodiček udělá boty, ve kterých se nositelka cítí jako Popelka.

Muzeum Kampa je umístěné blízko Karlova mostu a řeky Vltavy. Z výstavy tak oknem vidíte přímo na lesknoucí se vodu Vltavy, což výstavě dodává ještě větší grády. Když jsme se rozhlédli kolem sebe, převážná část byly ženy. Velmi nás překvapilo, že na výstavu vyrazili i muži, kteří si paradoxně toto umění prohlíželi mnohem více detailněji než některé přítomné ženy. Možná tak nalákáte i svého přítele.

Tato výstava pro nás byla zážitkem, na který nezapomeneme. Jak se líbila výstava vám?

Pozn.red.: Pokud jste na výstavě ještě nebyli, máte ještě čas. A to až do 12. listopadu. Podzimní Praha je stejně krásná, jako ta letní. Nenechte si to ujít. 

Načítání...

Diskuze