„Recyklovatelná móda? Jednoznačně ano!“ prozrazuje modelka a zpěvačka Jitka Boho

Vyhrála soutěž Česká Miss 2010, všichni ji považovali jen za jednu z dalších missek, které se věnují pouze modelingu. Ona ale šla pevně za svými sny, stala se zpěvačkou, vydává vlastní písničky inspirované životem a soutěžila také v úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas, kde všem dokázala, že její hlas by měl být slyšet. Řeč je o Jitce Boho, která nám prozradila, co pro ní znamenají sociální sítě nebo jaký má názor na recyklovatelnou módu.

Ahoj Jitko, těší nás, že jsme s tebou mohli udělat rozhovor. Myslím si, že není třeba tě čtenářům nijak představovat. Mnoho lidí tě zná především jako vítězku České Miss v roce 2010. Od té doby se toho ale mnohé změnilo a nyní jsi především zpěvačkou a maminkou krásné Rosalie. Věnuješ se vůbec ještě modelingu?

Tak co si budeme nalhávat, ono už to bude od vítězství 10 let, takže spoustu lidí, tedy hlavně těch mladších ročníků, si mne z Miss nepamatují, ale spíše z Tvoji Tváře, kde jsem před 2 lety soutěžila. Je to jak píšete, věnuji se především hudbě, moderování a dcerce. Modelingu velmi minimálně, spíš vůbec. Hudba mne naplňuje a bylo mým snem se jí ve svém životě věnovat.

Na tvém Instagramu máš velkou základna fanoušků, máš také svůj vlastní kanál na Youtube. Co pro tebe znamenají sociální sítě?

Pro mne jsou sociální sítě vlastně i součástí mého života. Prostřednictvím nich mohu sdílet své aktivity, místa, kde mě mohou fanoušci vidět, své názory, postřehy. Na druhou stranu si také uvědomuji, že mohou mít i opačný efekt, ten negativní, takže se snažím sdílet jen to, co uznám za vhodné a rozhodně nestreamuji každou hodinu svého života. Ale vážím si lidí, kteří mě sledují a snažím se s nimi komunikovat, odpovídat na jejich otázky a zprávy.

View this post on Instagram

?Buď statečný jako slunce, navzdory všemu trápení na světě, vychází každé ráno…?? #citat #positivevibes #sun #autumn #bohowoman #sunshine #budstatecnyjakoslunce

A post shared by JITKA BOHO (@jitkaboho) on

I když jsi byla doma s malou Rosalie, vždy jsi byla dokonale upravená a oblečená. Tím vyčníváš od ostatních matek na mateřské, které občas zapomínají na péči a prostor samu o sebe. Což nás přivádí k otázce, kolik času denně strávíš upravováním?

Já si nemyslím, že bych nějak vyčnívala oproti jiným maminkám. V dnešní době je vše tak dostupné, že si téměř každá maminka může dovolit být upravená i na mateřské. Ale to opravdu nevnímám jako něco tak důležitého. Dávám přednost tomu, aby byla Rosálka zdravá, spokojená a šťastná, i když bych vedle ní měla být od rána v noční košili. Když ten čas pro sebe mám, tak jej samozřejmě využiji. Vždy jde o to si to hezky naplánovat. No a kolik času trávím úpravou? Dokážu být ráno ready do 30 min., pokud si zrovna nemyji vlasy. Večer předem si chystám oblečení, stejně tak jako když jsem chodila do školy. (smích)

Tvůj styl se od dob tvého působení v modelingu změnil. Je teď mnohem více uvolněný, v souznění s přírodou, zkrátka více „boho“. Kdy nastal ten zlom?

Ano? Myslíte? Tak to ráda slyším. Ono dřív to bylo takové přísné, v tom hodnocení. Nesměla jsem se ukázat v jednom outfitu vícekrát, ani v jedněch jeansech. Byla jsem v módních policiích často dost špatně hodnocena, ale tak člověk musí asi dospět k nějakému svému stylu, který sedí a ve kterém se cítí dobře a působí uvolněně. Ten zlom nastal asi před 4-5 lety. Kdy mi přijde, že i tady u nás už se opustilo od nějakého „přísného módního očka“ a lidé začali být více tolerantní a otevření různým módním kreacím. Baví mě kombinovat staré kousky, vintage, různé styly… No a možná i proto se teď nebojím tvořit takový ten svůj „boho styl“.

Kdo tě sleduje, ví, že jsi před pár měsíci měla na svém profilu výzvu #tydenvjednom. Celý týden jsi chodila oblečená do letních šatů. Co bylo cílem této výzvy? Přidaly se k ní i další ženy?

Cílem této výzvy bylo ukázat, že není potřeba hromadit oblečení. Že není ostuda, když se objevíte v jednom outfitu na více akcích. Také jsem chtěla poukázat na to, že by se člověk měl zaměřit i na kvalitu oblečení, udržitelnost, jednoduše řečeno KVALITA > KVANTITA . Přidaly se nejen dámy, ale i muži. Podpořila mne např. Iva Pazderková nebo Mia. Sama jsem na výzvu vybrala jedny šatičky z Bali Secret, které podporují fair trade, jejich šaty jsou každé originál, hand made… No a vydržela jsem s nimi třeba i stanování, pak sázení na zahradě, zimu i teplo. Vždy jsem je doplnila o nějaký hezký doplněk, večer třeba o bundu či svetr.

Vzhledem k tomu, že pravidelně sledujeme tvůj Youtube kanál, víme, že tě velmi trápilo akné, kterého ses nemohla zbavit. Samozřejmě nás nejvíce zajímá, který zázrak ti pomohl vyléčit nepříjemné akné a které produkty bys doporučila nám i naším čtenářkám?

Akné se mi rozjelo po ukončení kojení, to se mi asi zbláznily hormony. Točila jsem několik videí na toto téma a sama jsem toho tolik vyzkoušela. Určitě bych doporučila začít zevnitř. Začít užívat bylinky jako třeba drmek, pupalku, wild yam, z čínské medicíny „zvelebení rumělkového pole“, himalajské čaje na podporu úpravy cyklu, dále zinek (ideálně koloidní), vitamíny , ideálně v koncentrované šťávě La Vita, kde jsou kompletně všechny, které naše tělo potřebuje. Vyzkoušené mám i přírodní doplňky stravy z Ecce Vita jako B-skin, čistou šťávu Aloe Vera či Šatavari. Určitě i zakysané mléčné výrobky, probiotika, zdravá střeva jsou také základem úspěšného boje s akné.

Co se týče péče o pleť, tak toho je mnoho, co podle mne funguje. Mnoho produktů mám od značky Medik8, která má skvělé věci na akné, netestované na zvířatech, to je pro mne důležitý bod, který musí všechny produkty splňovat. Z čistě přírodních péče je to ricinový olej, levandule, šalvěj, no a nakonec vitamín A – retinol, ten je úžasný na obnovu pleti, doporučuji začít s tou nejmenší koncentrací a postupně zvyšovat. Tohle je jen ve zkratce, více se dozví lidé ve videích na mém YT kanálu „Jak bojuji s akné“.

Přijde nám, že čím je malá Rosalie starší, tím více ti je podobná. Zdědila po tobě kromě tvé krásy také cit pro módu?

Opravdu? Tak to si vůbec nemyslím, že je mi Rosinka podobná, ale děkuji (smích). Budou jí v listopadu 4 roky, takže ano, už se rozhoduje o tom, co si chce do školky vzít, co se jí líbí a co ne. No občas máme trochu jiný názor, ale to se stává. Já se držím pravidla, ať je Rosálce hlavně teplo a cítí se dobře, pohodlně. Do školky opravdu příliš módní trendy neřeším.

Jitko, vzhledem k tvé lásce k přírodě. Jaký máš názor na recyklovatelnou módu?

Přírodu miluji a čím dál více jsem znepokojená tím, co se jí děje. My, lidé, jsme opravdu pohroma. Proto jsem pro každou dobrou věc, která může naší Zemi pomoci. Takže recyklovatelná móda? Jedině ano! Ono stačí, když se budeme více zamýšlet nad tím, než si něco pořídíme.

Který ze současných módních trendů tě nejvíce zaujal a kterému naopak nemůžeš přijít na chuť?

Já asi nikdy nezačnu nosit takové ty reflexní barvy (smích). Je to krásné, výrazné, na fotky úžasné, ale asi bych v tom nevyšla. Pak to jsou vysoké boty s gumovou traktorovou podrážkou. Opět mi vůbec nevadí, vlastně se mi líbí, klidně bych v nich fotila, jsou extravagantní, ale nekoupila bych si je. Ale upřímně, nikdy neříkej nikdy, že?! Celkově mám ráda módu, která podtrhuje ženskou krásu, nic prvoplánového.

Prozraď nám, kde se vidíš za 5 let? Budeš se stále věnovat hudbě, nebo by ses chtěla vrátit na scénu modelingu a módy?

Věřím, že hudba je má budoucnost, moc bych si to přála. Je to moje vášeň. Chci se jí stále věnovat. Tvořit a skládat…

Máme tu podzim. Víme, že ho miluješ stejně tak jako my. Který podzimní kousek je podle tvého názoru letošním must have kouskem?

Já miluji hořčicovou barvu, ta, podle mne, na podzim v šatníku nesmí chybět, i kdyby šlo jen o šálu. A pak to jsou cowboy boots. Pořídila jsem si jedny před 3 lety, ručně šité, z Mexika. To se na mne tenkrát lidé dívali dost divně, no a dnes, dnes jsou podle mne právě „must have“. Ale musím říct, že se pravidly moc neřídím, spíš hledám inspiraci a pak výsledný outfit dotvořím podle citu.

Jitko, moc ti děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho štěstí, aby ti vyšly všechny tvé plány.

Mockrát děkuji a přeji i vám a všem čtenářům krásný podzim.

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.