V době, kdy se lidstvo potýká s ekologickými problémy, se i ten nejmenší čin pro záchranu přírody počítá. Každý z nás můžeme udělat něco pro naše životní prostředí, které momentálně není v nejlepším stavu. V dnešním článku si povíme něco o recyklované (udržitelné) módě.

Životní prostředí je pro mnohé lidi kontroverzním tématem, o kterém se buďto nehodlají vůbec bavit, nebo o něm naopak mluví až příliš. Ať už patříte do kterékoliv z těchto dvou skupin, o současném trendu jménem recyklovaná móda toho ještě hodně uslyšíte.

Aktuální  potíže v oblasti ekologie totiž oslovily i designéry, kteří si řekli, že je zbytečné plýtvat materiálem, když můžeme již z použité věci vytvořit věc novou. Vyhodit staré tričko nebo kalhoty, protože se v nich udělala malá díra?  Už dávno ne, fast fashion už je totiž pasé.

Možná si myslíte, že luxusní módní značky se zajímají jen o to, jak vydělat peníze a nějaká ekologie je jim úplně ukradená. Není to tak docela pravda. I mezi nimi se najdou takové, které vytváří recyklovanou módu, o niž je stále větší zájem. Paří k nim například Stella McCartney, Mara Hoffman, Triumph nebo také Adidas. Z cenově dostupnějších značek lze jmenovat například H&M. Tento obchodní řetězec je sice klasickým zástupcem z řad fast fashion značek, některé kolekce jsou ale vytvořeny z recyklovaných materiálů.

Doufejme, že k podobnému kroku se postupně odhodlají další a další značky a udržitelnost módy bude v budoucnu denním chlebem. Není nic jednoduššího, co můžeme pro naši planetu udělat.

Foto: Unsplash.com, H&M.

Načítání...

Diskuze