Šetřete životní prostředí i svou peněženku. Vdechněte život starému oblečení díky jednoduchým trikům, které zvládnete i svépomocí

Každé jaro nás čeká to samé. Jarní očistka našich šatníků. Také máte ve své skříni strašáka v podobě starých džínů u kterých čekáte, že se opět do nich vejdete, až shodíte přebytečná kila? Nebo máte pletený svetr, který už je vytahaný, ale máte k němu citovou vazbu? Máme pro vás tipy, jak vdechnout nový život vašemu starému oblečení a vykouzlit z nich nové kousky, které si zamilujete.

Staré džíny vytvoří nespočet nových módních kousků

Buďte k sobě upřímné. Do těch starých džín o velikosti XS už se bohužel nevejdete. Netrapte se a vyřaďte je ze svého šatníku. Máme pro vás ale tip, jak se dají nadále využít.

Z obyčejných džínů můžete vytvořit například stylovou džínovou kabelku přesně podle vašeho gusta. Potřebovat budete šicí stroj, nůžky, staré džíny, víno, pořádnou dávku trpělivosti a minimálně jedno celé odpoledne. Výsledek ale bude stát za to.

Dvě bílé košile a jedny úžasné originální šaty

Bílé košile jsou základem šatníků nejen mužů, ale i žen. Pokud kupříkladu máte dokonce dvě takové košile, které jsou téměř totožné, máme pro vás skvělý tip na další využití. Jednu košili si oblékněte jak jste zvyklé. Druhou košili si oblékněte místo kalhot či sukně. Z rukávů vytvoříte elegantní pásek s mašlí a lusknutím prstu máte nádherné šaty, které upoutají oko každého.

Tip: Takto můžete vytvořit outfit z různých kousků vašeho šatníku. Krásnou originální sukni můžete vytvořit i z vaší oblíbené mikiny či svetříku.

Z nudného trička jedinečný kousek

Máte v šatníku nespočet triček, které se vám už okoukaly, ale je vám líto je vyhodit nebo k nim máte citovou vazbu? Pak si do ruky vezměte nůžky a upusťte uzdu své fantazii. Konce triček můžete nastříhat na úzké pásky, čímž vytvoříte originální vzhled. Šmrnc starému tričku dodáte i tím, že ustřihnete rukávy a vytvoříte top, který vám bude slušet.

Pořádná dávka stylu s volánky

Vaše oblíbené džíny mají možná okoukaný vzhled, který už dávno není trendy. To ale neznamená, že je musíte nutně vyhodit. Dejte vašemu oblíbenému kousku druhou šanci, chce to jen kapku stylu navíc.

Doma určitě najdete kus látky z čehokoliv, který můžete našít na nohavice a vytvořit tím romantické volánky. Ze staré krajkované halenky můžete látku využít a našít ji nejen na nohavice, ale i třeba na kapsy. Na jaro/léto bude tento kousek zaručeně patřit k vaším nejoblíbenějším.

Tyto způsoby šetří nejen vaší peněženku, ale i životní prostředí. Využívejte vaše módní kousky co nejvíce to jde a nevyhazujte zbytečně něco, co vám ještě poslouží. Jaké oživení oblečení se vám líbí nejvíce?

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.