Recept: Jednoduchá veganská zmrzlina pro horké letní dny

stainless steel bread knife beside yellow cheese

V létě si každý z nás rád dopřeje osvěžující zmrzlinu, která krásně ochladí a potěší naše chuťové buňky. Pokud preferujete rostlinnou stravu nebo máte alergii na laktózu, nemusíte se omezovat – veganská zmrzlina je skvělou alternativou, která nezklame ani ty nejnáročnější milovníky sladkostí. Přinášíme vám jednoduchý recept na veganskou zmrzlinu, kterou si snadno připravíte sami doma.

Co budete potřebovat

 1. Banány: 4 zralé banány, které jsou klíčem k dokonale sladké chuti a krémové konzistenci zmrzliny.
 2. Kokosové mléko: 1 plechovka kokosového mléka (400 ml), které dodá zmrzlině jemnou chuť.
 3. Med nebo javorový sirup: Podle vašich preferencí můžete přidat 1-2 lžíce medu nebo javorového sirupu pro dosladění.
 4. Vanilkový extrakt: Půl lžičky vanilkového extraktu dodá zmrzlině lahodnou vůni.
 5. Dochucovadla: Pro zvýraznění chutí můžete přidat lžičku kakaa, lžičku skořice nebo rozinky, podle vašich představ.

Postup přípravy

 1. Nejdříve si připravte zralé banány. Oloupejte je a nakrájejte na kolečka. Dejte je do mrazničky a nechte zamrazit alespoň na 4 hodiny nebo přes noc. Mražené banány zajistí krémovou a hustou konzistenci zmrzliny.
 2. Následně otevřete plechovku kokosového mléka a oddělte tuhý kokosový krém od tekuté části. Tuhý krém přidejte do mixéru.
 3. Přidejte zamražené banány do mixéru společně s kokosovým krémem.
 4. Pokud chcete zmrzlinu více osladit, přidejte med nebo javorový sirup podle vaši chuti.
 5. Přidejte vanilkový extrakt a případně další dochucovadla, které chcete použít.
 6. Nyní všechny ingredience mixujte dohladka. Pokud na okrajích mixéru zůstávají kusy banánu, seškrábejte je lžící dolů a znovu mixujte.
 7. Až bude směs dokonale rozmixovaná a krémová, dejte ji do nádoby s víkem a nechte zmrzlinu zamrazit alespoň na 3 hodiny nebo přes noc.

A je to! Zmrzlinu můžete podávat ve zmrzlinových pohárech a ozdobit čerstvým ovocem, čokoládovými kousky nebo oříšky. Ať už si chcete zmrzlinu vychutnat sami, s rodinou nebo s přáteli, určitě nadchne každého.

Jednoduchý recept na veganskou zmrzlinu je skvělým způsobem, jak si vychutnat sladkou pochoutku bez použití živočišných produktů. Nejlepší je, že můžete experimentovat s různými ingrediencemi, klidně využijte mražené ovoce, které vám leží v mrazničce. Takto si můžete veganskou zmrzlinu vychutnat na mnoho způsobů, které vždy osvěží vaše chuťové pohárky během horkých letních dnů.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.