Stát se to může kterékoli z nás. A zpravidla se to stane během jediného nestřeženého okamžiku, který kolikrát ani nezpozorujete. Známe to asi každá: šmouha od rtěnky, řasenky nebo make-upu na oblíbeném tričku, blůzce nebo halence. Achjo!

Máte radost z perfektního make-upu, díky kterému se cítíte krásné a sebevědomé, ale radost vám během vteřinky dokáže pokazit flek na oblíbeném kousku oblečení. To prostě dokáže naštvat! Jak tuhle “flekovou” nehodu co nejlépe odstranit?

Skvrna od make-upu

Pokud na oblečení zpozorujete skvrnu od make-upu, povolejte na pomoc cokoli, co má v sobě alkohol. Spolehnout se můžete třeba na pěnu na holení vaší drahé polovičky, nebo sáhněte po klasické alpě, kterou máme doma snad úplně všichni.

Skvrna od rtěnky

Tohle je asi nejčastější problém. Stačí neopatrně přetáhnout tričko přes hlavu a flíček od rtěnky je rázem na světě, nežli stačíte mrknout. V tomto případě pomůže obyčejná soda, kterou určitě i vy máte v kuchyni. Spolehnout se můžete i na rozdrcenou bílou křídu, maminky s dětmi pak mohou vyzkoušet dětský zásyp.

Skvrna od řasenky

Už jste někdy měly černou šmouhu na halence? I tady stačí vteřinka, otřete se o oblečení, když si ho oblékáte a je to. Malér. V případě černých skvrn a šmouh od řasenky použijte obyčejnou sůl. Nejen v pohádce platí, že je sůl nad zlato, i v tomto případě pomůže, pokud s ní posypete špinavé místo a necháte ji chvíli působit.

Voda nepomůže!

Ať už si oblíbené tričko, slušivou halenku nebo romantickou blůzku zašpiníte rtěnkou či řasenkou, pamatujte, že nemá cenu sahat po vodě a snažit se flek s její pomocí odstranit. Jediné, čeho tímto postupem docílíte, bude ještě větší paseka, po které vám zůstanou jen oči pro pláč.

To samé platí i pro případ, kdy byste se na flek od make-upu nebo šmouhu od řasenky chtěli vytasit s vlhčenými ubrousky. I tehdy byste flek jen rozmazali a nadělali tak více škody nežli užitku.

Foto: Pexels.com.

Načítání...

Diskuze