První pomoc pro suchou pokožku

Zima se nám sice blíží ke konci a počasí nám dopřává stále více slunečných dnů, než se ale připravíme na první jarní opálení, je třeba pokožku pořádně hydratovat. A to po celém těle! Máme pro vás pár zaručených tipů na první pomoc pro vysušenou pokožku.

Hydratace začíná uvnitř

V zimních měsících náš pitný režim zaostává. Jste na tom stejně? Venku je mrazivo, my se tolik nepotíme a nemáme tak velkou potřebu pít. Správná hydratace pokožky celého těla ale začíná právě uvnitř. Nesmíme tak zapomínat dodržovat pravidelný pitný režim, bez ohledu na roční období.

Stejně jako pravidelně kontrolujete na svých smart hodinkách a telefonech vaši denní aktivitu, do svého seznamu úkolů zahrňte i jeden z nejdůležitějších úkolů: vypít minimálně 8 sklenic vody. To je totiž obecně doporučené denní množství.

Hydratační krémy jsou základ

Vaše pleť nutně potřebuje kvalitní hydratační krém. Především pak, pokud je vaše pleť citlivá a suchá. Hydratačnímu krému by se v zimních měsících neměly vyhýbat ani ženy se smíšenou pletí, která při vysušení může šupinatět.

Tip: Nezapomínejte, že i v zimních a jarních měsících je třeba UV ochrana. Vybírejte tak z hydratačních krémů, které vás ochrání před slunečními paprsky i mimo „hlavní sezónu“ sluníčka.

Olejová koupel vám uleví od nepříjemného pálení

Pokud se už vaše pokožka dostala do fáze vysušení, kdy vás celý den nepříjemně svědí, je zvrásněná a červená, pak si naordinujte pořádnou olejovou koupel. Nepotřebujete k tomu žádné drahé speciální oleje do koupele. Bohatě vám postačí obyčejný olivový nebo kokosový olej, který máte v kuchyni. Oba oleje vaši pokožku po celém těle uklidní a vytvoří příjemný ochranný film, který bude vaši pokožku hydratovat i následující hodiny.

Tip: Tato olejová koupel je skvělá i jako hydratační maska na vaše vlasy, které podobně jako pokožku, je třeba pravidelně hydratovat.

Ošetření tělovým mlékem po každé koupeli

Dopřejte si po každé koupeli ještě dalších pár minut relaxace a ošetřete vaši pokožku tělovým mlékem. Aplikování tělového mléka je doporučováno v co nejkratší době po koupeli, aby se krém co nejlépe vsákl.

Speciální péče o ruce

Ruce jsou vysušované celoročně. Při uklízení používáme mnoho čistících prostředků, které pokožce na rukou nesvědčí. Pokud navíc nemáte doma myčku a tu každodenní haldu nádobí musíte mýt sama, saponáty pokožku rukou nejvíce vysušují. V zimních měsících je pokožka rukou ale ještě více vysušovaná a často na její hydrataci zapomínáme. Vsaďte na hutné mastné krémy na ruce, které vaši vysušenou pokožku zklidní a pořádně promastí.

Tip: Pokud máte opravdu velmi vysušenou pokožku na rukou, udělejte si noční hydratační zábal na ruce. K tomu využijte opět olivový nebo kokosový olej, který najdete v každé domácnosti. Vylepšit tento zábal můžete ještě polévkovou lžící medu. Aplikujte olej na ruce a ruce poté zabalte do potravinové folie nebo sáčku. Nechte působit přes noc.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.