Aurélie Fontan – pokud jste o této módní návrhářce doposud neslyšeli, za chvilku sami zjistíte, že jméno této návrhářky budeme v budoucnu slýchat stále častěji. Jako první na světě totiž tato mladičká francouzská návrhářka navrhla kolekci pouze pomocí chytrého telefonu. 

JíMódní návrhářka, která věří v moderní návrhářství

Aurélie je francouzská módní návrhářka, která i přes svůj mladistvý věk získala několik ocenění. Vyrostla v Paříži, kde také studovala výtvarné umění a design na ESAA Duperré, poté její cesta putovala na Edinburgh College of Art ve Skotsku. Minulý rok dokonce získala cenu Michael Kors Accessory Design.

Tato mladá módní návrhářka věří v moderní návrhářství pomocí technologií, ale zároveň ji není cizí starost o životní prostředí. V rámci své kolekce TENSEGRITY Aurélie doslova vypěstovala své šaty z kombuchy. Šaty tak “vyrostly” z biologicky rozložitelné látky a místo nití byly použity rozpustné stahovací pásky. Aurélie Fontan přináší průlom v návrhářství, díky kterému se móda může vyvíjet úplně jiným směrem než doposud.

Ve spolupráci se Samsung vzniklo mobilní návrhářství

Potenciál mobilních a digitálních technologií se dá použít i v módním návrhářství. To dokázala spolupráce módní návrhářky Fontan se značkou Samsung. Aurélie využila mobil po celý proces navrhování – od skici návrhu po synchronizaci aplikací, která ji usnadnila komunikaci s dodavateli. Šaty byly vyrobeny přes 3D tiskárnu, přičemž celý proces trval šest týdnů.

 

Foto: Instagram.com/aureliefontan.design, Facebook.com/aureliefontan

Načítání...

Diskuze