Zatímco pokožku obličeje si většina žen svědomitě hýčká, opečovává a do přípravků investuje i nemalé peníze, starost o pokožku na rukou je pro mnoho z nás cizí. A přitom je kůže na rukou stejně tak jemná, tenká a citlivá, jako na obličeji!

Vzhledem k tomu, že na péči o naše ruce často zapomínáme, projevuje se stárnutí jako první zejména na nich. A přitom zbytečně. Pokožce na rukou se stačí jen pravidelně věnovat.

Máte suché ruce?

Suché ruce rozhodně nejsou nic příjemného. Mnoho z nás tímto problémem trpí především v posledních týdnech, za což může časté používání desinfekčních přípravků a nošení ochranných rukavic. Neprodyšné rukavice a přípravky na likvidaci nežádoucích bakterií pokožce na rukou ani trochu nesvědčí, proto se není čemu divit, že možná i vy máte nepříjemně suché ruce.

Nejvíce trpí hřbet ruky

Nejnáchylnější částí rukou je hřbet, kde je pokožka velmi tenká a nachází se zde jen minimum tukové tkáně. Právě hřbet ruky stárne nejrychleji a jako první se na něm objeví vrásky, kterých se my ženy tolik děsíme. Hřbet ruky také často trápí pigmentové neboli stařecké skvrny.

Této části ruky neprospívá ani mytí rukou nebo používání desinfekčních přípravků. Pokožka díky častějšímu mytí, které je v poslední době žádoucí, přichází o lipidovou vrstvu, což má za následek narušení přirozené bariéry – pokožka je podrážděná, suchá a šupinatá.

Hydratace je základ

Základem úspěchu je dostatečná hydratace. Ta pokožku chrání před vysoušením. Pokud si myslíte, že děláte maximum, když si ruce jednou denně promažete krémem, pak se pletete. Jen jednou to totiž ani zdaleka nestačí. Hydratační přípravek byste měly ideálně používat po každém mytí rukou, protože mytím ruce odmastíte a zbavíte je tak ochranného kožního filmu. Proto nic nezkazíte, když budete krém neustále nosit při sobě.

Hýčkejte své ruce

Maska na obličej nebo kúra na vlasy? Pro mnoho žen samozřejmost, ba dokonce rutina. Proč tedy nehýčkat i své ruce a pořádně je nerozmazlovat? Věřte, že i vaše ruce si to zaslouží. Proto jim dopřávejte vítaný relax v podobě zábalů, olejových koupelí nebo masek, kterých je k dostání nespočet, nebo se dají vyrobit za pár korun v pohodlí domova. Jednou do týdne nebo jednou za čtrnáct dní své ruce skutečně hýčkejte, odmění se vám!

Foto: Pexels.com, Unsplash.com, Shutterstock.com.

Načítání...

Diskuze