Proč vyměnit chemický deodorant za přírodní

Horké léto je sice krásné v tom, že si můžeme užívat sluníčka plnými doušky, trávit čas někde u vody a popíjet osvěžující drinky ve společnosti přátel, ale má i své stinné stránky. Co třeba takové pocení, kterému se během teplých dní dá jen horko  těžko vyhnout.

Známe to všechny. Všechny se totiž potíme, zvláště v případě, kdy teploty venku lezou nahoru. Většina z nás pro příjemný pocit osvěžení a jistotu, že nebudeme své okolí trápit nevábnou vůní našeho podpaží, sáhne po deodorantu. Jenže…

Napadlo vás, co v sobě deodoranty obsahují?

Skočit do drogerie nebo nějakého obchodu a koupit si deodorant je otázka pár minut a několika desítek korun. Možná by se zdálo, že pro udržení si pocitu svěžesti je to ta nejlepší a nejjednodušší možná cesta. Má to ale jedno podstatné „ale“.

Jen málokoho napadne zajímat se, co v sobě takový deodorant vlastně obsahuje.

Produkty, které zabraňují pocení

Možná úplně nejhorší volbou jsou produkty, které slouží jako zábrana proti pocení. Nazýváme je antiperspiranty, které se od deodorantů liší právě tím, že mají pocení úplně potlačit.

Je ale důležité si uvědomit, že pocení je přirozený proces lidského těla, který má svůj význam. Používáním těchto produktů tak ve své podstatě narušujeme filozofii zdraví. A už jen vědomí, že vědomě bráníme něčemu, co je naprosto přirozené, by nás mělo varovat, jestli je to tak skutečně správně.

Pozor na chemické látky

Běžně dostupné deodoranty a antiperspiranty v sobě obsahují nemálo chemických přípravků. Jak jinak by totiž mohly fungovat, pokud by v nich nebyla použita chemie? Měli byste si uvědomit, že tyto produkty aplikujete na kůži, skrze kterou se dále dostávají do těla.

Na mysli máme zejména hliníkové soli, u kterých sice ještě nebyla přímo prokázána souvislost se vznikem rakoviny, ale už jen skutečnost, že se to stále zkoumá, je na pováženou.

Proč dát přednost přírodní kosmetice?

Přírodní kosmetika je v poslední době stále častěji diskutovaným tématem. Pokud jde zrovna o rozdíl mezi chemii nadupaným deodorantem a jeho přírodním kolegou, pak je potřeba vyzdvihnout skutečnost, že je v případě přírodního deodorantu veškerá chemie nahrazena zdraví nezávadnými složkami – například esenciálními oleji, výtažky z nejrůznějších rostlin nebo rostlinným glycerinem.

Foto: Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.