Mluví se o tom pořád dokola: kdo chce mít pleť bez jediné chybičky, zdravou, svěží a vitální, ten nesmí zanedbávat její pravidelné a pečlivé čištění. Mnoho z nás si bohužel neuvědomuje, že svoji pleť dnes a denně vystavujeme celé řadě faktorů: líčení, smog, studené počasí. Je toho hodně, s čím se naše pokožka musí každý den vypořádat.

Jak jste na tom vy? Čistíte svou pleť svědomitě, pravidelně a pečlivě? Nebo se kolikrát spokojíte jen s tím, že si obličej umyjete pod proudem tekoucí vody? A co když si některé z nás někdy obličej neumyjí vůbec?

Proč záleží na čištění pleti?

Čištění pleti má svůj důvod, a to nejen jeden. Pravidelné čištění pleti odstraňuje nečistoty, které se na pokožce zachytí během celého dne – od líčení, přes smog na ulici, po drobné částečky prachu i další neviditelné škodliviny.

Dalším důvodem, proč pleť čistit svědomitě a nevynechávat čištění ani jediný den, je zajištění hydratace, kterou naše pokožka potřebuje, aby vypadala svěže, byla pevná, pružná a působila mladistvým dojmem.

Čištění pleti může snížit riziko vzniku nechtěných a nepříjemných vyrážek, které dokážou zkomplikovat život.

Čím pleť čistit?

Stačí jen čistá voda? Nestačí. K čištění pleti potřebujete vhodný čisticí produkt, ať už půjde o micerální vodu, mléko nebo cokoli jiného.

Nelze přesně říci, co z toho funguje nejlépe. Každá z nás má trochu jinou pleť – jedna smíšenou, druhá suchou, třetí citlivou. Proto je potřeba zkoušet, který z produktů vám nejvíce sedne. Odrazovým můstkem pro vás může být právě micerální voda, která sedne drtivé většině žen.

Jak pleť správně čistit?

Vydrhnout a hotovo? Takhle to nefunguje… Jakmile najdete produkt, který vám sedne, zaměřte se také na techniku, nebo chcete-li jinak řečeno způsob čištění pleti, protože i na tom hodně záleží.

Samozřejmostí by mělo být čištění pleti ráno a večer. Ráno protože pleť během noci produkuje maz, k večeru zase proto, že na pleti během dne ulpí spousta nečistot, které by na pokožce mohly napáchat paseku. Pleť při čištění nedrhněte, netlačte na ni, zbytečně ji nenapínejte, ale místo toho jemně kružte pomalými táhlými pohyby.

Foto: Pexels.com.

Načítání...

Diskuze