Někdy se zkrátka cítíme unavení, bez energie a chuť k práci hledáme velmi těžce. Říkáte si, proč jste často tak unavení i přesto, že máte dostatek spánku? Pojďme se společně podívat, jak docílit toho, abyste se cítili lépe.

Rychlý životní styl

Pokud víte, že vašemu tělu dopřáváte dostatek spánku a po zdravotní stránce je vše v pořádku, nejspíše na vině bude hektický životní styl, kterým většina z nás žije. Zastavte se na chvíli a udělejte si čas sami na sebe. Jděte na procházku, vyčistěte si hlavu. Tam to vše začíná.

Nechte se vyšetřit

V první řadě doporučujeme navštívit lékaře. Mnohdy je únava ukazatel nějaké nemoci, proto buďte obezřetní a pro klid v duši zajděte ke svému lékaři, který vám udělá vyšetření. Ne nadarmo se říká, že zdraví máme jen jedno, proto je dobré o něj pečovat.

Hýbejte se

Je to možná zvláštní a říkáte si, že když jste unavení, tak nemáte absolutně žádnou energii a už vůbec ne se hýbat. Opak je pravdou a pokud se cítíte unavení, jděte se třeba projít. Vašemu tělu to neublíží a čerstvý vzduch vás jistojistě probere. Procházka je dobrá nejen pro nabití energie, ale také si vyčistíte mysl a potom budete více kreativní.

Nezapomínejte pít

Spousta z nás zapomíná, že naše tělo je z většiny tvořeno vodou, proto když ji nemá dostatek, tak strádá a nefunguje jak má. Nastartujte svůj den tak, že vypijete sklenici vody nejlépe s citronem. Pocítíte to nejen na přívalu energie, ale například i na kvalitě pleti a vlasů.

Pozor na okolí

„Vysávat“ vaši energii mohou i lidé, kterými se obklopujete. Přátelíte se s lidmi, kteří jsou věčně negativní? Je to emocionálně vyčerpávající poslouchat neustálou negativitu, stěžování si a podobně. Jejich negativní energie je doslova nakažlivá. Nejenže změní vaši dobrou náladu na špatnou, ale můžete se dokonce cítit i fyzicky unavení.

Stres

To, že se nemáme stresovat, víme všichni. Bohužel se nacházíme v době, kdy to snad ani není možné nebýt ve stresu. Snažte se alespoň stres prokládat příjemnými chvílemi. Stres se dá snadno zahnat jógou, meditací, relaxační koupelí, zkrátka čímkoliv, co je pro vás příjemné. Bohužel stres má špatné dopady na naše tělo a jednou z nich je i únava. Snažte se proto ho co nejvíce omezit a naučit se nestresovat. Jak se říká, když nejde o život…

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments