Ačkoli je plavková sezona v plném proudu, mnoho z nás se snaží dohnat, co zameškaly. Snaha zhubnout a zformovat postavu doprovází nás ženy prakticky po celý rok – většinu z nás tedy určitě.

Možná i vy chcete zhubnout. Chcete se zbavit nadbytečných kilogramů, u některých za ně mohou děti, u jiných zase čokoláda, že? Pokud jste se vydaly na cestu za vysněnou postavou a ani přes veškerou snahu se vám nedaří, pravděpodobně něco děláte špatně.

Nejčastější chyby očima fitness trenérů

Pokud chcete zhubnout, musíte na to jít systematicky – alespoň to tvrdí většina fitness trenérů, kteří se dnes a denně setkávají s lidmi, jež chtějí dosáhnout svého cíle. Proto odhalili podle nich nejčastější chyby, které stojí za tím, že se vám hubnutí jednoduše nedaří.

Nemáte vlastní cíle, protože jste je odkoukali

Hele, ta je krásně hubená! Já bych chtěla být taky jako ona! Chci mít taky takovou váhu a přesné míry. Chci vypadat jako ta nebo tamta!

Poznáváte se? Když chci zhubnout, dělám to pro sebe. Když chci zhubnout, musím si stanovit cíle. SVOJE vlastní cíle, ne ty, které jsem odkoukala někde na sociálních sítích, kde se to hemží rádoby dokonalými selfíčky, přičemž většina z nich je jen dobře vyfocena, nebo jednoduše upravena.

Mučíte své tělo, protože výsledky chcete hned

Když kolem sebe vidíme ty super vysportované ženy a dívky, které mají plochá bříška a dokonalé zadečky, chceme být jako ony. Logicky, vždyť vypadají dobře! Problém ale je, že to chceme doslova na lusknutí prstu.

A to bohužel nejde, takhle to nefunguje. Kila navíc jste také neposbíraly přes noc, což znamená, že je nemůžete shodit během několika hodin. Nebude to ani za týden nebo za měsíc. Hubnutí je běh na dlouhou trať a s tím je potřeba od začátku počítat. Nemá cenu mučit tělo šestkrát do týdne s vidinou toho, že výsledků dosáhnete rychleji.

Nerespektujete své tělo a neposloucháte ho

Jestli chci zhubnout, musím se okamžitě vzdát všeho, co jsem měla ráda. Žádné sladkosti, už žádná pizza, už nikdy více čokoláda nebo hamburger. A cvičit budu každý den, tečka!

Možná se slyšíte a vidíte i v tomto. Chceme-li zhubnout, musíme upravit jídelníček a přidat pohyb. Rozhodně to ale neznamená, že se musíme nadobro a definitivně vzdát všeho, co nám chutnalo – ať už to byly brambůrky, pizza, kebab nebo hranolky či dortíky s čokoládou. Poslouchejte své tělo a respektujte jeho potřeby.

Foto: Pexels.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments