Proč jsou pro ženy tak důležité dárky a pozornost

Ženy mohou být pro některé muže jedním velkým otazníkem. Co doopravdy chtějí, co si myslí, jak s nimi komunikovat a co se jim líbí? Dnes si povíme, proč jsou pro ně důležité dárky a pozornost a jaké dárky vybrat, aby se ženám zaručeně líbily.

Co se za dárky a pozorností doopravdy skrývá?

To, že mají ženy tyto věci rády neznamená, že by byly zaměřeny pouze na materiální stránku věci. Za dárky a pozorností se totiž skrývá mnohem víc – znak náklonnosti, projev lásky, budování důvěry. Jste-li ve vztahu, nestačí v něm pouze být, ale také ho budovat a posouvat dál. Při každém dalším kroku se vztah prohlubuje a dosahuje nové úrovně. Když muž ztrácí zájem o ženu, pouto upadá a riskuje se rozpad. Abyste těmto problémům předešli, zkuste následující:

Zajímejte se

Ptejte se, jak se žena má, co má ráda, co by si přála. Věnujte jí pozornost a věřte, že se bude cítit milovaná. Dáte jí tím najevo, že o ni stále máte zájem, chcete s ní prožívat více a milujete ji. V opačném případě vede takové chování k hledání pozornosti u jiných, u některých dokonce k nevěře.

Připravte překvapení

Ženy obvykle chtějí, aby vás samotné napadlo, co by si tak přály, s čímž souvisí předchozí bod. Jednou za čas ženu překvapte a objednejte například její oblíbené jídlo, něco jí kupte, zajděte do kina nebo ji bez ohlášení vyzvedněte a jeďte na výlet (pozor, metoda bez ohlášení nefunguje v pozitivním slova smyslu u každého).

Dělejte věci jen tak

V pozdější fázi vztahu už to není jako na začátku, a je tak těžší udržet jiskru. Co s tím? Dělejte si vzájemné radosti, jen tak. Měňte aktivity, ozvláštňujte si běžné dny a bez záměru jeden druhého obšťastňujte. Páry v dlouhodobých vztazích na to často zapomínají a sklouzávají tak do stereotypu, který je velkým nepřítelem vztahů.

Jaké dárky ženě koupit, aby jí doopravdy udělaly radost

Přesouváme se přímo k věci. Být pozorný neznamená pouze muset něco kupovat, ale obecně vykazovat jakoukoliv aktivitu. Pokud se pro tentokrát rozhodnete něco darovat, pak pro vás máme několik tipů na dárky pro ženy, které udělají radost.

Šperky

Která žena by nemilovala šperky? Nemusí být bůhvíjak drahé, stačí, aby byly elegantní. Stejně tak lze zakoupit personalizovaný šperk, například s vyrytými iniciály nebo symbolem, který je pro danou osobu důležitý. Na to se skvěle hodí Pandora, která vyrábí náramky a korálky, které si postupně dokupujete a vytváříte tak vlastní kolekci. Korálky bývají spojené s nějakým zážitkem, vzpomínkou či osobou. Kromě klasického šperku tak darujete i něco od srdce.

Květiny

Nepodceňujte kouzlo dárku v podobě květin. Jsou symbolem něhy a lásky, proto je ženy tak milují. Sice vydrží jen pár dní, ale radost bude obrovská. Nejčastější bývají růže, tulipány a orchideje. Darovat je se hodí při speciálních příležitostech, jako je třeba výročí, ale také v úplně obyčejných dnech.

Víno

Ani alkohol není špatným dárkem, pokud si ho vychutnáte společně. Podívejte se na film při svíčkách a nalijte si skleničku vína. Přidejte mini občerstvení a prožijte okamžik naplno. Zkusit můžete i romantickou večeři nebo jen zajímavou konverzaci.

Oblečení

Nekupujte ženě oblečení sami, ale spíše dávejte pozor, které vám v obchodě ukazuje. Pokud nemáte na takové věci pamatováka nebo si nejste jistí, až vám příště vaše drahá ukáže kus oblečení se slovy ,,Tohle se mi líbí”, rovnou jí ho kupte. Bude nejen překvapená, potěšená, ale také bude moct vlastnit to, po čem touží. Zkuste třeba Kenny S. eshop.

Spodní prádlo

Když už jsme u toho oblečení, spodní prádlo není rozhodně na škodu. Vybírejte nějaké erotické, které bude lichotit její postavě a poté ho darujte. Výhodou tohoto dárku je, že trvá věčně (pokud je materiál kvalitní) a bude to zároveň i dárek pro vás.

Parfém

U vůně hrozí, že byste mohli vybrat špatně. Jestliže chcete nápovědu, podívejte se, jaký parfém žena používá – kabelka nebo koupelna vám jistě prozradí odpověď na tuto otázku. Případně si nechte poradit od odborníků přímo v obchodě a vyberte něco smyslnějšího.

Dejte si záležet

Při výběru buďte pečliví a zamyslete se nad tím, co by drahé polovičce nejvíce sedělo. Vybírejte srdcem a zvolte takový dárek, který bude přímo od vás. Nejde totiž jen o to, co darujete, ale hlavně o ten nápad. Důležitý je také způsob předání, proto neříkejte slova jako ,,Nevěděl jsem, co ti koupit”, ,,Nic jiného mě napadlo” a podobné, protože tím snižujete hodnotu daru. Ať koupíte cokoliv, jistě tím potěšíte, jen je třeba u vybírání přemýšlet.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.