Pár let zpátky lněné prádlo až tak trendy nebylo. Nejvíce žádané bylo jako ložní prádlo, pod kterým vám v létě nebylo horko a bylo extrémně příjemné. To platí dodnes, jen s tím rozdílem, že se začalo i nosit. Na teplejší dny je to ideální oblečení a na významné události taky…ale co si budeme povídat, toto prádlo je úžasné na jakoukoliv událost. Dokonce i jako pyžamo!

Výhody lněného prádla

Oblečení ze lnu je vysoce prodyšné, dokonce mnohem více než bavlna, díky poměrně nízkému počtu vláken. Dále extrémně pohlcuje vlhkost, což z něj činí látkou číslo jedna na teplé nebo vlhké dny. Také je vhodné pro alergiky, jelikož je hypoalergenní.

Odolnost a dlouhověkost

Oproti bavlněnému tričku, se lněné triko zničí mnohem později. Bavlněné triko se ničí každým praním a je postupem času opotřebované. Naopak lněné může vydržet dokonce tři až pět let. Je odolné vůči poškození způsobené oděrem nebo praním, ačkoliv časté žehlení a skládání může ničit límeček na lněné košili.

Lněný oblek nebo šaty

Pokud máte namířeno na svatbu nebo na jinou slavnostní událost, která se koná venku, doporučujeme si obléct lněný oblek, jelikož je tak lehký, že jej na sobě skoro ani neucítíte. Muži tuto látku určitě ocení, díky její praktičnosti, ovšem opatrně, tato látka se hodně mačká. Co se týče žen, určitě nešlápnete vedle ani s lněnými šaty. Mnohé svatební šaty jsou ušity z těžkých látek, ale pokud máte obřad na sluníčku, tyto šaty vás rozhodně zachrání.

Považuje se za luxusní tkaninu

Výhody této tkaniny se odrážejí v její ceně. Dalo by se říct, že lněné prádlo je na stejné úrovni s kašmírem. Nejlepší a nejkvalitnější len se ručně sklízí a pokud se výroba provádí ekologicky, může trvat hodně dlouhou dobu. Proto je prádlo z této látky tak drahé.

Ekologicky šetrná látka

Lněné prádlo je vyrobeno ze stonků rostlin, které jsou nenáročné na půdu a vodu, proto jsou pro životní prostředí mnohem šetrnější než bavlna, která spotřebovává extrémní množství vody.

Přirozeně odpuzuje hmyz

Ano, čtete správně. Tato látka odpuzuje hmyz, takže až půjdete večer s přáteli posedět na venkovní zahrádku, nemusíte se bát nechtěného poštípání od komárů.

Foto: Unsplash.com, Pinterest.

Načítání...

Diskuze