Jezdíte v městské hromadné dopravě? Nakupujete v nákupních centrech? Často cestujete nebo jen používáte váš mobilní telefon? Až deset milionů bakterií se nám může během jednoho dne dostat na ruce a to jistě není nic dobrého. Ne vždy máme možnost si umýt ruce mýdlem a vodou, proto je tady skvělý antibakteriální gel, který můžete mít pořád u sebe!

S alkoholem nebo bez?

Na trhu je opravdu velká řada antibakteriálních gelů, ale které se vlastně účinně zbavují bakterií? Dají se koupit snad v každé drogerii již od 25 korun až klidně po 700 korun. Je jen na vás, kolik do nich investujete, ale nakupujte s rozmyslem. Vědci zjistili, že větší účinnost mají ty s velkým podílem alkoholu a dokáží se vypořádat i s hodně nebezpečnými bakteriemi. Bohužel ty bez alkoholu takové účinky nemají.

Kde se můžete s bakteriemi nejčastěji setkat

Během pouhého dne “nasbíráme” miliony bakterií, které se pochopitelně drží nejvíce na vašich rukou. Mezi největší zdroje bakterií patří kliky, madla, kterých se držíme v MHD anebo zábradlí u schodů. Obzvláště v létě se bakterie tvoří velmi rychle, proto je důležité, dbát o své zdraví a hygienu. V létě se hodně cestuje, proto se nezapomínejte chránit ani v zahraničí, jelikož tam hrozí pochopiteln ěstejné riziko, jako u nás.

Vyberte si svůj jedinečný obal

Pokud máte ráda roztomilé věci nebo vyloženě designovky, u antibakteriálních gelů si můžete opravdu vyhrát. Ty levnější se vyrábějí v malých plastových lahvičkách, které nejsou ničím zajímavé, ale svůj účel jistě splní stejně. Pokud zabrouzdáte na internetu, máte možnost najít lahvičky, které nejsou vyrobeny z plastu. V obchodech lze zakoupit lahvičky například silikonové nebo skleněné, které jsou lepší alternativou. Existují také roztomilá balení ve tvaru srdíček apod. S designem si lze i zde příjemně vyhrát.

Jahody, vanilka nebo třeba meloun?

Jak jsme již zmínili, svůj antibakteriální gel můžete mít v jakémkoliv tvaru nebo barvě. Navíc, pokud vám vadí odér desinfekce, pořídit si můžete gel s téměř libovolnou vůní. Výběr je na trhu pravdu široký. Nejčastěji v drogériích najdete gely s vůní citronu. Ovšem pokud toužíte například po sladké vůni, budete muset nejspíš hledat na internetu.

Foto: Pinterest, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze