Čisté kosmetické štětce půl zdraví. Alespoň co se pleti týče

Jeden štětec na oční stíny, druhý na pudr, další na nanášení tvářenky. Mnoho z nás má doma po ruce klidně i několik takových pomocníků, bez kterých při líčení nedáme ani ránu.

Ačkoli je pro mnoho z nás používání kosmetických štětců každodenní záležitostí, dojde-li řeč na jejich čištění, často si musíme sáhnout do svědomí, že právě na tuhle povinnost zapomínáme. A mnohdy vědomě!

Proč se štětce musí čistit?

Jednak proto, aby byly vždy krásně čisté, jednak proto, abyste předešly možným zdravotním problémům a jednak také proto, aby vám vydržely co možná nejdéle. Vyjma toho, že nikdo přece nechce na tvář používat něco špinavého, může pravidelná péče o kosmetické štětce prodloužit jejich životnost.

Jak se o kosmetické štětce starat správně?

Možná i vy patříte k ženám, které nyní zpytují svědomí, že své štětce na kosmetiku třeba ještě nikdy nečistily. Nikdo vás za to peskovat nebude, rizika bakterií přenášených na vaši pleť totiž nesete sama.

Místo toho vám ale poradíme, jak se o kosmetické štětce starat správně. Uvidíte, že na tom vlastně nic není a že to vážně není taková věda.

Skladování

Už samotné skladování štětců může mít vliv na to, v jaké budou kondici. Proto radíme skladovat je ve svislé poloze, třeba v nějakém kelímku nebo jiné nádobě – prodávají se i velmi pěkné organizéry, nebo si nějaký takový můžete vyrobit svépomocí.

Mytí

Možná nad tím budete kroutit hlavou (proč bystě měly namáčet štětce?) ale skutečně byste štětce měly jednou do měsíce umýt. Vůbec nejlepší k tomuto účelu je micelární voda, použít můžete také šampon na vlasy. Pokud použijete micelární vodu, nalijte trochu do sklenice a štětce do ní ponořte. Pakliže se rozhodnete pro šampon, dejte si trochu do dlaně a štětec v šamponu jemně promněte. V obou případech štětce na závěr propláchněte čistou vodou a nechte uschnout.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.