Pro zdraví i krásu je důležitá zdravá snídaně. Některým potravinám je ovšem lepší se po ránu raději vyhnout

Snažíte se stravovat s rozumem, hlídat si figuru, věnovat se sportu a žít celkově zdravým životním stylem? Spousta lidí tak v dnešní době činí a to je jedině dobře. Strava je nesmírně důležitá složka zdravého životního stylu. Mnoho z nás ale často chybuje už s volbou snídaně, která je tolik důležitá. Kterým potravinám je lepší se na startu celého dne raději vyhnout?

Jogurty s ovocnou příchutí

Snídáte ovocné jogurty? A všimli jste si někdy, kolik obsahují cukru? Jsou to takzvaná cukrová bomba. Až budete příště nakupovat jogurty, podívejte se, kolik obsahují cukru, možná budete velmi překvapeni. Místo sladkých jogurtů k snídani raději sáhněte po řeckém bílém jogurtu a nasypte si do něj čerstvé nebo mražené ovoce či ovesné vločky. Taková snídaně bude chutná a nutričně daleko hodnotnější.

Banány

Banány jsou skvělou svačinkou či doplňkovou potravinou. Jsou hodnotným zdrojem hořčíku a dokáží i dobře zasytit. Nedoporučuje se ale jíst banány k snídani na lačný žaludek. Může se stát, že když sníte banán nalačno, bude vás nadýmat. Je to tím, že naše tělo banány pomaleji tráví. Ale rozhodně je z jídelníčku nevyřazujte, jen si je nechte na jinou část dne.

Citrusové plody a džusy z citrusových plodů

Snídáte rádi citrusové plody? Nechte si je stejně jako banán na jinou část dne. S citrusovými plody by se to ale obecně nemělo příliš přehánět. Mohou způsobit podráždění žaludku, alergie a v nejhorších případech i zánět žaludku, což platí i u džusů z citrusových plodů. Obsahují opravdu velké množství cukru, což znamená, že po jeho vypití budete mít po chvíli hlad a budete se cítit unavení.

Cereálie a müsli tyčinky

Ačkoliv si řada z nás ráno dopřává misku müsli s mlékem a myslí si při tom, jak zdravá a výživná snídaně to je, opak je pravdou. Bohužel průmyslově zpracované cereálie a müsli obsahují rafinovaná zrna a cukr. Obsahují opravdu hodně cukru, a to rozhodně zdravé není, že?

Bílé pečivo

Nejspíš si říkáte, že to s tím pečivem na snídani není zase tak hrozné. Bohužel je. Bílé pečivo není dobrá volba pro zdravou snídani. Bílá mouka obsahuje minimum živin a vlákniny a má vysoký glykemický index. Rychle se tak zvyšuje hladinu cukru v krvi, která opět rychle klesá. V konečném důsledku pak velmi rychle vyhladovíte.

Foto: Unsplash.com.