Dosáhněte přirozeného odstínu vašich vlasů s pomocníky, které najdete doma v kuchyni

Toužíte po změně barvy vlasů, ale nechcete své hřívě zbytečně uškodit? V dnešní době, kdy je všeho všude dostatek a možnosti jsou prakticky neomezené, je velmi snadné zajít ke kadeřnici a nechat si vlasy obarvit. Ty odvážnější z nás skočí do drogerie a vlasy si s pomocí chemických produktů obarví doma samy.

Všechny ale víme, že použití těchto přípravků vlasům ani trochu nesvědčí. Pakliže i přesto toužíte po změně, prozradíme vám, jak jí můžete dosáhnout s použitím ingrediencí, které najdete u sebe v kuchyni.

Červená hříva díky paprice nebo šípku

Zaujala vás představa červených vlasů? Jasně, červená je super! Je svůdná a výrazná, každý si vás všimne! Jak dosáhnout červené barvy vlasů bez použití chemie z drogerie nebo návštěvy kadeřnice?

Zkusit můžete například koření v podobě červené mleté papriky. Tu smíchejte s vodou a vytvořte kašičku, kterou si naneste do vlasů a nechte působit. Skvělá je také šťáva z červené řepy nebo silný odvar z šípků, který je ale potřeba provádět pravidelně.

Hnědé vlasy díky kávě nebo černému čaji

Pijete kávu nebo černý čaj? V tom případě zde máte dva skvělé pomocníky, se kterými můžete dosáhnout hnědého odstínu vašich vlasů. Jak tedy na to?

Klasického turka neboli zrnkovou kávu zalijte horkou vodou a nechte vychladnout na cca 60 °C. Poté si kávu nalijte do vlasů Počítejte s tím, že kafe bude všude, ale výsledek vás mile překvapí. Další alternativou je černý čaj. S ním sice nedosáhnete tak viditelných výsledků, ale při pravidelné aplikaci bude hnědá barva brzy vaší jasnou volbou.

Blond vlasy zvýrazníte citronem a bylinkami

Pokud toužíte zvýraznit vaše blond vlasy, ani tehdy se nemusíte svěřovat do péče kadeřnice nebo utrácet peníze za drahé chemické prostředky dostupné v kterékoli drogerii. Místo toho vsaďte na citron a bylinky.

Měsíček a šafrán vložte do hrnce, zalijte vodou a povařte. Poté k nim přidejte šťávu z citronu. Směs poté aplikujte na vlasy.

Foto: Pexels.com, Shuterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.