Stále více žen si stěžuje, že jim vlasy nerostou tak rychle, jak by si přály. Raději než sázet na umělé prodlužování vlasů je lepší znát těchto několik osvědčených tipů, které vám k růstu vaší husté hřívy dopomohou.

Zdravá strava = zdravé vlasy

Naše vlasy jsou ovlivněny především tím, co jíme. Vitamíny a zdravá strava jsou zodpovědné za příznivý výsledek stavu našich vlasů. Pokud se budeme stravovat zdravě, naše hříva bude mít snazší podmínky k růstu.

mame-pro-vas-par-tipu-na-prirozene-rychlejsi-rust-vlasu-02
mame-pro-vas-par-tipu-na-prirozene-rychlejsi-rust-vlasu-01

Jaké potraviny jíst pravidelně?

Aby se kýžený výsledek dostavil, je doporučováno jíst potraviny bohaté na Omegu 3 a Omegu 6, neboť je osvědčeným bojovníkem proti padání vlasů. Tyto látky najdeme především v rybách, zejména pak v lososu.

Pokud nejste příznivci ryb, máme pro vás rostlinou alternativu – konkrétně se jedná o fazole. Fazole jsou rostlinnou náhražkou bílkovin, které vlasům poskytují vyživující látky, jako jsou železo, biotin a folát.

Masáže

Světoznámá odbornice na vlasy a vlasová stylistka Justine Marjan potvrzuje důležitost pravidelných masáží pokožky hlavy. Pokožka se masáží v délce pěti minut dostatečně prokrví a vlasové cibulky posilní. Zkuste se pravidelně věnovat masírování pokožky vaší hlavy. Je to vlasům prospěšné a navíc krásně příjemné.

Správný šampón

Stříhat měsíc co měsíc pravidelně konečky, aby se vlasy zregenerovaly a rostly lépe, je opravdu mýtem. Naopak, co má smysl, je správně zvolená vlasová kosmetika. Produkt ale nesmí obsahovat silikony. Vyhýbejte se proto šampónům s obsahem Dimethiconolu. Vybírejte šampony tvořené přírodními látkami.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze