Černé tečky představují odolného nepřítele, se kterým často vzdáváme svůj boj předčasně, aniž bychom zkusily všechny triky a fígle, jak nad ním vyhrát. Když ale víte, s čím se na černé tečky vytasit, pak z tohoto duelu můžete odejít jako vítěz.

A to i bez nutnosti utrácet za nákup v drogerii a co více – bez nutnosti patlat si na obličej chemii, o které přece všechny dobře víme, že naší pleti zrovna neprospívá. Ba spíše naopak.

Foto: Shutterstock.com

Co jsou černé tečky vlastně zač?

Černé tečky jsou ucpané pleťové póry, jejichž jádro ukrývá nečistoty smíchané s přebytečným mazem a odumřelými kožními buňkami. Když to vidíte takhle “černé na bílém”, už jen ta představa, že něco takového máte na obličeji, je jistě nepříjemná, že?

Mezi nejčastější příčiny vzniku černých teček patří hormonální výkyvy, používání nevhodné kosmetiky, nedostatečná péče o pleť, kouření nebo používání antikoncepce.

Zbavte se černých teček bez chemie. Jde to!

Do boje proti černým tečkám nemusíte vyrazit s chemickými prostředky, stejně dobře (ba dokonce ještě lépe!) zafungují například i ovesné vločky. Na jakou přírodní pomoc lze vsadit, když se chcete zbavit černých teček?

Ovesné vločky

Ovesné vločky jsou super do zdravého jídelníčku, prospět ale mohou i při vnějším použití. Smíchejte hrst ovesných vloček s pár kapičkami jablečného octa a jednou čajovou lžičkou medu. Vytvoříte pastu, kterou si naneste na obličej, necháte ji 25 minut působit a poté jednoduše smyjete.

Foto: Depositphotos.com

Zelený jíl

Zelený jíl je známý bohatým obsahem vitamínů a minerálů, umí také naši pleť vyživit, pyšní se detoxikačními účinky a pomáhá i s hojením nebo regenerací. Hravě z něho vykouzlíte peeling, který pravidelně aplikujete na pleť a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Když smícháte prášek zeleného jílu s vodou, nanesete ho na obličej a necháte 15 minut působit, poté opláchnete a budete opakovat alespoň jednou do týdne, černé tečky si dají odchod.

Foto: Depositphotos.com

Vaječný bílek

S černými tečkami vám může pomoci i něco tak obyčejného, jako je vaječný bílek. Rozšlehejte ho a nejlépe s pomocí štětečku naneste na obličej. Ještě na mokrý bílek přitiskněte čistou papírovou utěrku a nechte ji na obličeji uschnout. Poté odloupněte – nelekejte se, bude to možná trochu bolet, ale výsledek vás mile překvapí. Kombinace bílku a ubrousku zafunguje jako černá slupovací maska, která na sebe nalepí černé tečky a po uschnutí je vytáhne z pokožky.

Diskuze

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments

černe tečky? všude se to mu řika komedon 🙂