Stále nejste spokojené se svou pletí? Neustále se mastí, každý den se objevují nové pupínky anebo naopak vás trápí přesušená a citlivá pokožka? Pokud už si nevíte rady a vyzkoušely jste všemožné přípravky z drogerie, přinášíme vám pár přírodních tipů, jak vhodně pečovat o vaši pokožku.

Konvenční kosmetika může podráždit pokožku

Pokud vás trápí velmi citlivá pokožka, přírodní kosmetika je pro vás jasná volba. S její pomocí se můžete zbavit nežádoucích projevů vaší pleti. Velkou výhodou přírodní kosmetiky je právě to, že je vhodná pro všechny typy pletí. Konvenční kosmetika bývá často také příčinou vzniku nepříjemných alergických reakcí, které vznikají zejména z důvodu chemických konzervačních látek obsažených v běžné kosmetice. Máte-li citlivou pokožku nebo sklony k podráždění pleti, je na čase vydat se přírodní cestou a ulevit tak svému tělu.

Kokosový olej pleť náramně hydratuje a vyhlazuje                     

O kokosovém oleji jste už zajisté slyšely, ale víte, že je to také výborný produkt v péči o pleť? Nejenže dokonale hydratuje, ale pomocí kokosového oleje si můžete pleť snadno vyčistit. Stačí kokosový olej smíchat například s ricinovým olejem v poměru 1:1 a následně směs nanést na tampónek a opatrně na pokožku.

Foto: Pexels.com

Potřebujete také peeling? I toto je pomocí kokosového oleje možné. Smíchejte trochu kokosového oleje s třtinovým cukrem a jemně masírujte pokožku. Peeling je možné použít i na rty. Po použití budou krásně vyhlazené a vláčné.

Ale pozor! Abyste docílily požadovaných účinků, vždy nanášejte kokosový olej na vlhkou pokožku. V opačném případě si můžete pokožku vysušit, ucpat póry a zhoršit si tak všechny nežádoucí projevy pleti.

Olivový olej oceníte nejen v kuchyni, ale i v péči o pleť

U olejů ještě zůstaneme. Krom kokosového oleje řadíme mezi blahodárně účinné oleje jak pro vnitřní, tak i vnější použití, rovněž olivový olej. Ale pozor, pro použití v kosmetice volte pouze ten nejkvalitnější typ olivového oleje, který nazýváme extra panenský olivový olej. Obloukem se vyhněte olivovym olejům z pokrutin.

Foto: Pexels.com

Jedním z nejdůležitějších kroků pro bezchybnou pleť je důkladné čištění a dostatek hydratace. Každé ráno a večer je nezbytné vaši pleť pečlivě vyčistit. Spousta čisticích přípravků mnohdy pleť zbytečně vysušuje, proto zkuste sáhnout po čisticím oleji. Po olejíčku bude vaše pokožka nejen zbavená všech nečistot, ale i krásně jemná a hydratovaná.

Vyrobte si jednoduchou, ale efektivní čisticí masku z olivového oleje a citronu. Důkladně smíchejte obě suroviny po dvou lžicích a naneste na pleť. Nechte působit asi 20 minut a poté smyjte. Vaše pokožka bude hloubkově pročištěna.

Pokud preferujete přeci jen již „hotové“ řešení, vyzkoušejte přírodní čísticí přípravek Fresh & Glow na bázi olivového oleje od Sabon.cz, který obsahuje 99% přírodních složek.

Slyšely jste už o čisticích tuhých mýdlech na obličej?

Tuhá mýdla zná naprosto každý a nejedná se o žádnou zázračnou novinku. Ale v poslední době se velmi oblíbenými stala mýdla na obličej. Jedná se o tuhá mýdla, která slouží k čištění nebo k dočištění pleti. Dokonale vyčistí póry a zanechají pokožku krásně hebkou. Hodí se pro všechny věkové kategorie i pro všechny typy pletí. Mýdla obsahující přírodní složky jsou k pleti šetrné a tak nedochází k vysušování pokožky.

Jemné mýdlo na obličej vaší oblíbené značky si v dlaních pomocí vody napěníte a bohatou pěnu nanesete na obličej, krouživými pohyby vyčistíte a opláchnete vodou. Zvolit můžete například mýdlo obsahující hydratační arganový olej, který vaši pleť důkladně ochrání před vysušením a dodá potřebnou výživu. Mýdla obsahující růžovou vodu pak přirozeně zklidní pokožku a uvolní smysly. Další příznivou složkou mýdel jsou také minerály Mrtvého moře.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments