Princezna Diana – 20 let od smrti módní ikony

Není člověka, který by neznal slavnou princeznu Dianu. Členka anglické královské rodiny patří mezi nejznámější osobnosti na světě. Mimo jiné patřila Diana mezi nejoblíbenější módní ikony. Milovala luxusní kousky a módní trendy. Letos je to dlouhých 20 let od smrti této krásky.

Složitý život

Diana byla člověk s velkým srdcem a úžasná matka. Mimo to ale měla velmi složitou osobnost. Velmi špatně nesla rozvod svých rodičů, kvůli kterému si s nimi už nikdy tak moc nerozuměla. Komplikovaný vztah měla především se svou matkou. Podle médií se o smrti své dcery dokonce dozvěděla z televize. Chyběla také u identifikace těla. Diana to neměla jednoduché ani s láskou. Mnozí dodnes věří, že princ Charles byl její osudovou láskou. Tomu tak bohužel nebylo. Charles a Diana byli naprosto odlišné povahy, neměli společné ani zájmy. Charles byl milovníkem umění, architektury a koní. Oproti tomu Diana milovala luxusní oblečení a mimo jiné také drby.

Módní ikona

Členové královské rodiny samozřejmě musí reprezentovat palác a vypadat jako ze žurnálu. Ne všichni ale mají cit pro módu. Ten Diana rozhodně měla! Dáma vysoké štíhlé postavy milovala předvádět nejnovější módní trendy, které bedlivě sledovala. Měla samozřejmě své pomocníky. Stylisté jí často sestavovali oblečení na společenské události nejvyšší důležitosti. Mimo tyto akce ale bylo sestavování outfitů pouze v její režii. Dianu díky svému půvabu miloval celý svět.

Oblečení jako komunikační nástroj

Diana byla známá tím, že používala oblečení jako komunikační nástroj. Oblečení se samozřejmě musí umět nosit s grácií, což Diana zvládala jako nikdo jiný. Brzy pochopila, že svým oblečením může vyjádřit svůj názor k určité záležitosti, nebo poslat tajnou zprávu celému světu. Máme pro vás zajímavost – věděli jste třeba, že Diana málo kdy nosívala klobouk? Nenapadlo vás někdy proč? Diana milovala děti! Díky své charitě procestovala celý svět. Bojovala především proti AIDS. Málo kdy nosila klobouky, protože by kvůli nim nemohla objímat lidi a především děti.

Tip: Pokud do konce tohoto roku plánujete navštívit Londýn, v Kensingtonském paláci můžete navštívit osobitou výstavu Diana – Her Fashion Story. Uvidíte nejoblíbenější kousky princezny Diany a dozvíte se více zajímavostí o jejím vkusu.

Foto: Pinterest.com


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.