Příliš tučná lýtka a kotníky jsou estetický problém, který trápí mnoho žen. Jaké cviky fungují?

woman in white tank top and white beaded necklace

Estetické obavy týkající se různých tělesných partií jsou v dnešní době běžné a mnoho žen řeší otázku příliš silných lýtek a kotníků. Nejde jen o estetický problém, ale i o narušení sebevědomí. Naštěstí však existuje řada cviků, které mohou pomoci tuto oblast formovat a posílit. V tomto článku se podíváme na několik účinných cviků, které vám mohou pomoci získat pevné a vytvarované lýtka a kotníky.

Důležité je zaměřit cviky na správné partie

Lýtka a kotníky tvoří důležitou část našich nohou a jejich vzhled může ovlivnit celkový dojem postavy. Z genetického hlediska mají lidé různě predispozice. Některým se tuk do těchto partií ukládá více, jiným méně. Pro první skupinu je proto vhodné zařadit několik základních cviků, které zajisté pomohou s redukcí tohoto estetického nedostatku. Cílený trénink této oblasti může výrazně napomoci k posílení svalů, zvýšení pružnosti a tvarování.

Cviky pro pevná lýtka a kotníky

1. Výpady

Výpady jsou skvělým cvičením na posílení nohou, včetně lýtek a kotníků. Postavte se do vzpřímené polohy, udělejte krok vpřed a pokrčte nohu v kolenním kloubu tak, aby druhá noha zůstala vzadu. Poté se vraťte zpět do vzpřímené polohy a opakujte na druhou stranu. Tímto cvikem zapojíte lýtka, kotníky a také stehenní svaly.

woman in black sports bra and black shorts sitting on concrete bench during daytime
Foto: Unsplash

2. Skákání švihadlem

Skákání švihadlem není jen vynikající kardiovaskulární cvičení, ale také skvěle posiluje lýtka a kotníky. Pravidelné skákání pomáhá formovat a zpevňovat svaly i v této oblasti.

3. Výpony na špičky

Stoupněte si vzpřímeně a zvedněte se na špičky. Držte se této pozice na chvíli a poté se vraťte zpět dolů. Opakujte několikrát. Tímto cvikem zatížíte především lýtka a kotníky, což napomůže jejich posílení a vytvarování.

4. Prsty na nohou s vahou

Sežeňte menší váhu (například činky) a postavte se s nimi na rovnou podložku. Pak zdvihněte prsty nohou tak, aby zůstaly na místě jen paty. Tímto cvikem silně zatížíte kotníky a přilehlé svaly, což může přispět k jejich zpevnění.

5. Boso chůze po nerovném povrchu

Boso chůze po nerovném povrchu, například po písku nebo nerovných kamenech, je skvělým cvičením pro posílení kotníků a svalů nohou. Tato aktivita stimuluje různé svalové skupiny, které se podílejí na udržování rovnováhy a stability.

Závěr

Příliš silná lýtka a kotníky mohou být estetickým problémem, který mnoho žen trápí. Ale s cíleným tréninkem a pravidelností lze tuto oblast formovat a posílit. Uvedené cviky jsou jen několik příkladů, které mohou pomoci získat pevná a vytvarovaná lýtka a kotníky. Než se pustíte do nového cvičebního režimu, je však vždy dobré se poradit s odborníkem, jako je osobní trenér nebo fyzioterapeut, aby byly zohledněny vaše individuální potřeby a schopnosti. S pevným závazkem a trpělivostí můžete dosáhnout vynikajících výsledků a získat nohy, na které budete hrdé.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.