Příliš široké boky po padesátce? Zkuste jednoduché a efektivní cviky. Mějte boky jako ve 30!

Woman Wearing a White Swimsuit Holding Her Leg Up and Smiling Standing Ankle Deep in Water

Začátek nového životního desetiletí může znamenat mnoho věcí – nové příležitosti, nové zážitky a také nové výzvy. Padesátka je milník, který s sebou přináší krom jiného i tělesné změny, které nelze ignorovat.

Jednou z výzev po padesátce může být udržení štíhlých a krásných boků. S přibývajícím věkem mohou hormonální změny a zpomalení metabolismu způsobit, že se tuky začnou ukládat právě v oblasti boků. Nicméně nezoufejte, existuje řada jednoduchých a efektivních cviků, které zvládnete i pohodlně doma a pomohou vám dosáhnout půvabné postavy bez ohledu na váš věk.

1. Dřepy

Dřepy jsou klasickým cvikem, který posiluje nejen boky, ale také stehna a hýždě. Postavte se s rozevřenými nohami ve šířce ramen, ruce můžete mít pokrčené před sebou nebo na bocích. Pomalu se snažte se spouštět dolů, jako byste se chtěli posadit na neviditelnou židli. Při pohybu dolů dbejte na to, aby vaše kolena nešla před špičky nohou. Opakujte 15-20krát ve 2 až 3 sériích.

2. Plank s bočním zdvihem kyčlí

Plank, neboli cvik prkno, je skvělým cvičením pro posílení břišních svalů a také bočních partií. Lehce se opřete na předloktí a držte tělo v rovné linii od hlavy až k patám. Z této polohy zkuste střídat zdvih kyčlí doprava a doleva. Opakujte 10-15krát na každou stranu ve 2 až 3 sériích.

woman in black tank top and black leggings doing yoga
Foto: Unsplash

3. Bokové výpady

Bokové výpady posilují vnitřní a vnější stranu stehen, což má výrazný vliv na celkový vzhled boků. Postavte se vzpřímeně a udělejte krok dopředu, přičemž se ohnete v obou kolenou tak, aby vznikl pravý úhel. Poté se vraťte zpět do výchozí polohy a zopakujte na druhé noze. Opakujte 12-15krát na každou nohu ve 2 až 3 sériích.

Photo of a Woman Doing Side Lunges
Foto: Pexels

4. Lehké otáčení trupu v sedu

Tento cvik zůstává jedním z nejefektivnějších pro posilování bočních svalů. Sedněte si na podložku s mírně pokrčenými koleny a nohama položenýma na zemi. Posaďte se zpět, opírejte se rukama o zem za sebou a lehce se otáčejte doprava a doleva. Cvik opakujte 20-25krát na každou stranu ve 2 až 3 sériích.

Závěrem

Pokud chcete mít boky jako zamlada, je důležité cvičit pravidelně a postupně zvyšovat náročnost cviků, jakmile cítíte, že to zvládáte. Nezapomínejte také na správnou stravu a dostatek hydratace. S tímto jednoduchým cvičebním plánem můžete překonat výzvu širokých boků po padesátce a získat zpět štíhlou a krásnou postavu. Vaše tělo si zaslouží péči a lásku bez ohledu na váš věk!

Zdroj info: autorský článek.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.