Znáte ten pocit, kdy už se těšíte po celém dni v práci, až si doma sundáte podprsenku? A užíváte si víkendy, kdy třeba podprsenku vůbec nenosíte? Přemýšlela jste ale někdy nad tím, jaké by to bylo, podprsenku nenosit vůbec? V následujícím článku vás seznámíme s několika překvapivými výhodami, které „život bez omezení“ přináší.

Pohodlí či nepohodlí?

Ne každé ženě je příjemné podprsenku zcela vynechat. Být bez jakékoliv podpory může být nepohodlné, pro někoho dokonce bolestivé. Pokud jsou vaše ňadra větší velikosti, riskujete, že vás začnou bolet záda. Můžete si dokonce zhoršit celkový postoj těla. Nepříjemné pocity se mohou stupňovat, pokud navíc děláte nějakou náročnější fyzickou aktivitu. Pokud se tedy bez opory neobejdete a je vám to nepříjemné, nemá cenu se jí vzdávat.

Foto: Unsplash.com

Výhody nenošení podprsenky

Pokud se řadíte do skupiny, která nemá problém podprsenku odložit, vyzkoušejte to i na delší dobu. V případě, že ji přestanete nosit docela, začne se posilovat svalstvo v oblasti poprsí. Díky tomu se vaše ňadra nadzvednou a získají pěknější tvar.

Dalším benefitem je zlepšení krevního oběhu. Ženy, které nosí příliš těsné podprsenky, mají často problém s oběhem ve svalech na hrudi a zádech. Právě od toho je způsobena známá bolest, kterou často po celodenním nošení pociťujeme.

Foto: Unsplash.com

Život bez podprsenky má vliv i na naši pokožku

Život bez podprsenky znamená také krásnější a zdravější pokožku. Pod látkou se totiž často potíme a jsou na ní nečistoty. Přitom ji máme celý den na nahé kůži. To není vůbec zdravé. Často to vede k zarudnutí a podráždění, u někoho dokonce k opruzeninám.

V neposlední řadě musíme zmínit také pohodlí, jaké si budete bez podprsenky užívat. Nezdá se vám, že občas přináší víc škody než užitku? Pokud se tedy bez ní obejdete, možná je nejlepší čas se jí nadobro zbavit!

Jak se na to díváte vy? Dokážete si představit svůj každodenní život bez podprsenky? Nebo je pro vás naprostou nezbytnou součástí výbavy?

Diskuze

57 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

“Jak se na to díváte vy? Dokážete si představit svůj každodenní život bez podprsenky?” V životě jsem ten “koňský postroj” nenosila. Na pevnost prsou nemá podprsenka vliv. Byla vynalezana právě pro ta ovislá prsa. Ale s tím nikdo nic nenadělá. To je matkou přírodou.

Nenosila jsem nikdy, i když mě k tomu od mých 13 let matka nutila, neuspěla. S pevností nemám problém.

když jsi plochá jak žehlící prkno,tak to chápu…

Ano. Nenosím podprsenku už přes půl roku. Prsa nemám vytahaná tak si to mohu dovolit ale hlavně mě k tomu přiměla bolest krčních svalů a okolí. A dnes když jí mám na sobě mít jen chvilku šílím! Je to úleva.

je to duševním, psychickým stavem ženy..psychicky úzkoprsé povisnou..ten název povahy není náhodný..moudrá to čeština…

Chtělo by to nějaký názorný příklad.

Nenosím ji od 20i… teď je mi 64… všem se moje prsa líbí, mám je pevná… to pohodlí je k nezaplacení… Ale stejně asi záleží na tělesných dispozicích… celý život jsem sportovala…

Tak to bych ty tvé kozy rad spatřil,protože sportovkyně v devadesati procentech tam nemají nic

Mám to stejně..bez podprdy je život lehčí…:D

Už delší dobu nenosím podprsenku a jsem spokojená. Ano gravitace a 6let kojení se nezapře, ale cítím se svobodnější, a lymfa si může volněji proudit, nic netlačí a nestlačuje.

Já ji leta nenosím jen když jdu k lékaři mám revma a nošení podprsenky bylo za trest boleli mě ramena že jsem ani spát nemohla bez ní je mi fajn a to mám 5 velikost

Tak to je maš pověšené na kšandách

Jste v pořádku,pane? Vy ji nepotřebujete,tak si raději čtěte články v pánské sekci. Nebo ne?

Urážet umí jen osel

A jak jseš na tom ty? Na co si ho věšíš ty?

Ano,kolega Michal má pravdu,bez názorného příkladu,je to na nic.Fotka vše vyřeší,budeme to moci více pochopit

Si ho chcete s kolegou Michalem vyhonit?

Já jsem zatím nikdy podprsenku nenosil a cítím se taky skvěle.

Srandičky, srandičky ale zkuste si 24 hodin denně nosit okolo krku na šňůrce 5 kg

To protože jsi debil Františku a debilové podprsenku nenosí to ti nikdo neřekl?

Tak si, Martine, nasaďte svou podprsenku a běžte prudit jinam.

rozhodně nahoře bez.je to úleva i když mé kolty visí proklatě nízko

To je rada, jak stehno. Toto platí maximálně pro malá prsa. Od trojek výš a při troše sportu budou do roka prsa na u pasu.

Tak to jste ten typ, který když se ohne na Karlově mostě, tak může kojit vodníky ve Vltavě.

Omyl mám velikost D a rozhodně mi nespadly 9 let jsem bez a po dvouch dětech a naopak čím víc jsem ji nenosila a v noci spala na břiše tim vic mi posílili.

Ono jsou prsa a prsa. Jsou ženy, které by záviděly i ta má. Pak jsou takové, kde jediný pevný bod nikoliv vesmíru, ale jejich těla, jsou silikony. Ale existuje nemálo takových, jejichž podpěrná konstrukce je natolik subtilní, že to pak na nudistické pláži vypadá jako v tom vtipu: “Babičko, můžu si hrát s tvými prsy?” “Můžeš, Venoušku, ale nechoď moc daleko!” A pro ty jsou to opravdu hraběcí rady…

Já jsem pro.

Nenosím ji od 20i… teď je mi 64… všem se moje prsa líbí, mám je pevná… to pohodlí je k nezaplacení… Ale stejně asi záleží na tělesných dispozicích… celý život jsem sportovala…

Jakože opruzeniny?! To se snad může týkat jen velkých prsou. a ty se bez podprsenky neobejdou. Ale to všechno dá zdravý rozum.

Mám pevná prsa, jelikož je mi 20 a velikostně mě bůh moc neobdařil. Podprsenky nenosím – pokud jsem doma a u rodiny. V práci nosím nejlépe braletky, jelikož mít na sobě kostice po celou šichtu? Né díky, již znovu takovou chybu neudělám. V létě jsem chodila bez braletek i podprsenky a bohužel ačkoliv si žena tu svobodu užívá, tak lidé na to koukají, jak kdyby provedla bůhví co. 🤷🏼‍♀️ Kdyby se na to lidé dívali trochu jinak a ne jak na nestydatost, tak nenosím už nikdy – max. při běhu, kdy je zapotřebí, aby prsa nepoletovala.😀

Otázka, jestli tvrzení “tak lidé na to koukají, jak kdyby provedla bůhví co” není jen ve vaší hlavě. Samozřejmě, pokud je to vidět, tak si asi získáte pozornost, protože to není běžné, ale pokud bude více takových “nestydatých”, jak říkáte, nebude to přitahovat zvláštní pozornost už nikoho. Hodně jsme ovlivněny médii a soc, sítěmi, kde se retušují a přelepují ženské bradavky, jako něco nepatřičného, přitom se zapomíná, že chlapi je mají taky a podprsenku někteří potřebují víc, než třeba vy. Vykašlete se na to a jednejte podle své hlavy a svého vkusu.

Jen houšť.Vždyť je to krásné.Klolem devadesátého roku chodily všechny holky na ostro.Většinou v bílých tričkách.Jo to byly časy.

Také ve svých sedmdesáti podprsenku nenosím,jen jsem se poslední léto necítila nejlépe pod pohledy kolemjdoucích.Mám výrazně špičaté bradavky Objevila jsem sportovní podprsenky,přece jen se při pohledu ostatních cítím maličko lépe.Od mužů sklízím obdiv,od žen závist.

Nevěřím,mohu vidět?

Od té doby, co jsem všechny podprsenky kvůlli POHODLÍ vyhodila si to užívám, zatím jsem zaznamenala jen výhody. 🙂 A člověk i ušetří – protože kvalitní podprsenky jsou drahé a stejně moc po důkladném praní v pračce nevydrží.

I když mám prsa větší velikosti, podprda jen ve výjimečných případech. 🙂

Tak já bez podprsenky vůbec, jedině na noc ji sundávám. Neumím si představit, jak bych při své velikosti 75 D chodila nahoře bez ven, do práce, ….
S dobře zvolenou podprsenkou a s přiléhavým oblečením vypadáte mnohem víc sexy než s vlajícími prsy, ty jsou k smíchu :)))

Od kojení podprsenky nenosim je to 9 let, rozhodně mám prsa pevná a plná,žádné povolené svaly a bez problémů kůží. Rozohne jsem pro být bez.

Tak 90/J ….bez podprdy jen doma :). A uvažuju o zmenšení, protože záda bolí, i když od čeho, to je otázka.

Ráda bych podprsenku odložila,ale nemůžu si to vzhledem k velikosti dovolit….sním o zmenšení…ale jenom sním.

Tomu v duchu nevěřím. Určitě vás těší pohledy mužů. A Určitě vám je někdo pochválil. Tak vydite

Bez podpory to vždy určitě jde, když se chce .:)

Souhlasím. Také si osobně myslím, že je jedno jak jsou velká , pevná či jakou mají bradavku. Musí se líbit majitelce a potom jejímu muži. Nejsem zastánce uměle upravených předností.

Proč jen sníš. V dnešní době to není žádný problém. Finančně to nikoho nezrujnuje. Vím o čem mluvím a klidně poradim. S 49 let

https://www.televizeseznam.cz/video/novy-zivot-diky-plastice/jana-z-povisleho-poprsi-nadherna-pevna-prsa-64105137#dop_ab_variant=0&dop_req_id=u8tDGcuJ2dd-202101111409&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
MÁM Z TEBE POCIT, ŽE MÁŠ PANICKOU HRŮZU ZE ZÁKROKU. NERVOZITU VYVÁŽÍ SPOKOJENOST SAMA ZE SEBE. PO ZAKROKU SE NEBOJIM PODIVAT DO ZRCADLA A JSEM A SEBE HRDÁ. S 49

Ženy s většími prsy by podprsenku nosit měly. Moje přítelkyně má velikost F a když běží, tak si stejně musí prsa přidržovat.
Na volejbale máme hráčku, která má velikost H a musí hrát se dvěma podprsenkami, jinak by nemohla udělat rychlejší pohyb.

Vidět ženu na veřejnosti bez podprsenky by v dnešní době nemělo být nikterak pohoršující. Naopak.
CO TAK ZITRA VYJÍT NAHOŘE BEZ. JÁ DO TOHO JDU (46 let ,170, 95G, 3 Děti ,Sekretářka) . VYZKOUŠÍME, UVIDÍME, ZHODNOTIME UŽ JSEM ZVĚDAVÁ NA TY POHLEDY 😉

No jo,v 35 bradavky dole u žebírek a v 45 pod pupíkem. Jedině silikon to podrží. Jinak,pokud chcete baby mít prsa nahoře a nebo,aby trčely bez podprdy ,tak se musíte rychle točit. Jen pozor u dotočení,ať vás neproplesknou na zádech

Silikony to podrží. 🙂 . A proč se chlapy točí okolo prsou a bradavek od malička. Hlavně je jim jedno kde se nachází. 😉

Ono hodně záleží na velikosti prsou. A samozřejmě i na věku. Chodit v padesáti bez (mimo domov) by mi přišlo trapné a nemístné. Ve vyšším věku se to opravdu nehodí.

Přijde paní s prostřeleným kolenem k doktorovi.
Doktor: “Paní, co jste dělala, že jste si prostřelila koleno?”
“Chtěla jsem se střelit do srdce a kamarádka mi radila,
že si to mám odměřit na čtyři prsty pod levé prso.”

Zkusím,a potom vám řeknu.

Podprsenku nosím ráda, doma občas bez, ale jsem na ni tak zvyklá, že se cítím mnolem lépe s ní. Navíc ženská nesmí na takovém doplňku škudlit, ale vybrat opravdu takovou, která perfektně sedí. Pak se nemusím stresovat, že mne někde tlačí nebo škrábe. Nemám pocit, že by mi prsy vysely, ale v létě vídám dámy, které si myslí jak jsou sexy bez podprdy, ale omyl je pravdou…..to mne okamžitě přejde zahrávat si s myšlenkou, že bez podpsenky vypadám lépe. Ať už mají malá prsa, u kterých jen trčí bradavky nebo větší, která při chůzy nadskakují…..ani nápad. Fakt nevypadáte sexy…..občas to chce dát i na dojem třetí osoby a ne jen na svůj 🙂

Omlouvám se za hrubku ve slově viset 😀

Přátelé, kamarádi, já kvituji vůbec s povděkem, že je toto téma předmětem článků, diskusí, názorů a podobně. Vždyť jaké lepší téma, než ženská ňadra nalézt? My muži bez nich nedokážeme být ať jako kojenci, nebo posléze ve starším věku. K tématu : bez podprsenky jsou ženy přitažlivější, a jestli jim to ještě navíc přináší zdraví a pocit volnosti, tak nelze než souhlasit. Milé dámy, hurá do toho. A malá poznámka nakonec. Bez trička už je to úplně osvobozující 🙂

A co domácí práce bez trenek. Pozor na šourek. 🙂