Co se stane s vaším poprsím, když přestanete nosit podprsenku

Znáte ten pocit, kdy už se těšíte po celém dni v práci, až si doma sundáte podprsenku? A užíváte si víkendy, kdy třeba podprsenku vůbec nenosíte? Přemýšlela jste ale někdy nad tím, jaké by to bylo, podprsenku nenosit vůbec? V následujícím článku vás seznámíme s několika překvapivými výhodami, které „život bez omezení“ přináší.

Pohodlí či nepohodlí?

Ne každé ženě je příjemné podprsenku zcela vynechat. Být bez jakékoliv podpory může být nepohodlné, pro někoho dokonce bolestivé. Pokud jsou vaše ňadra větší velikosti, riskujete, že vás začnou bolet záda. Můžete si dokonce zhoršit celkový postoj těla. Nepříjemné pocity se mohou stupňovat, pokud navíc děláte nějakou náročnější fyzickou aktivitu. Pokud se tedy bez opory neobejdete a je vám to nepříjemné, nemá cenu se jí vzdávat.

Foto: Unsplash

Výhody nenošení podprsenky

Pokud se řadíte do skupiny, která nemá problém podprsenku odložit, vyzkoušejte to i na delší dobu. V případě, že ji přestanete nosit docela, začne se posilovat svalstvo v oblasti poprsí. Díky tomu se vaše ňadra nadzvednou a získají pěknější tvar. [1]

Dalším benefitem je zlepšení krevního oběhu. Ženy, které nosí příliš těsné podprsenky, mají často problém s oběhem ve svalech na hrudi a zádech. Právě od toho je způsobena známá bolest, kterou často po celodenním nošení pociťujeme. [2]

Foto: Unsplash

Život bez podprsenky má vliv i na naši pokožku

Život bez podprsenky znamená také krásnější a zdravější pokožku. Pod látkou se totiž často potíme a jsou na ní nečistoty. Přitom ji máme celý den na nahé kůži. To není vůbec zdravé. Často to vede k zarudnutí a podráždění, u někoho dokonce k opruzeninám.

V neposlední řadě musíme zmínit také pohodlí, jaké si budete bez podprsenky užívat. Nezdá se vám, že občas přináší víc škody než užitku? Pokud se tedy bez ní obejdete, možná je nejlepší čas se jí nadobro zbavit!

Jak se na to díváte vy? Dokážete si představit svůj každodenní život bez podprsenky? Nebo je pro vás naprostou nezbytnou součástí výbavy?

Zdroje:

  1. Studie francouzských vědců trvající 15 let odhaluje, že nošení podprsenky může způsobovat povislé poprsí: https://www.medicalnewstoday.com/articles/259073#1
  2. Doktorka Gandhali Deorukhkar Pillai v rozhovoru pro Healthshots.com vyjádřila, že při nenošení podprsenky zlepšuje krevní oběh: https://www.healthshots.com/preventive-care/self-care/go-braless-without-guilt-7-great-things-that-happen-when-you-stop-wearing-a-bra/


Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

anmacur

Studentka historických věd a redaktorka na volné noze se zálibou v hudbě, cestování, zdravém životním stylu a také módě.