Preppy styl je znovu v kurzu. Vraťte se zpátky do školních uniforem a zkombinujte je se současnými módními trendy

Módní trendy si opět udělaly výlet zpátky do minulosti a přinesly s sebou styl, který byl velkým trhákem v 50. letech. Nyní se vrací zpátky na scénu, z čehož budou nejvíce těžit módní značky, které byly na tomto stylu založené. Které to jsou a jak se dá preppy styl zkombinovat se současnými módními trendy? Vše vám prozradíme.

Luxusní módní značky mají v preppy stylu své kořeny

Znáte ten pocit, kdy si pořídíte luxusní a drahý kousek, za který jste zaplatila nemalé peníze, ale někdo vám řekne, že podobný kousek viděl v obchodě s fast fashion módou? Tak něco podobného vadilo v 50. letech minulého století studentům prestižních univerzit.

Vymysleli ale způsob, čím se odlišit od ostatních studentů obyčejných škol. Vznikl preppy styl, který s sebou přinesl nejen školní uniformy, ale tyto elegantní prvky uniforem se začaly objevovat také v obyčejných denních outfitech.

Základy preppy stylu najdeme u i známých módních značek jako Gant nebo třeba Tommy Hilfiger.

Nadčasový styl, který sází na kvalitu

Preppy patří mezi nadčasové styly. Nikdy úplně nevymizel, jen byl v poslední době poněkud odstaven na vedlejší kolej. Více a více módních značek a módních návrhářů se ale soustředí na slow fashion a celkově zvýšené péči o životní prostředí (však bylo na čase). I proto slaví preppy takový úspěch.

Kvalita je jedním z jeho hlavních rysů. Vyhněte se i vy levnému polyesteru a vsaďte na krásný kašmírový nebo vlněný svetr. Tyto kousky vám vydrží mnohem déle, než si myslíte. Základním pravidlem tohoto stylu je být upravená. A to chce přeci každá žena, nebo ne?

Základní barvy, které se hodí ke všemu

Tento unikátní styl nepatří mezi výstřední styly, které se jen hemží různými barevnými odstíny. Základními barvami jsou bílá, červená a tmavě modrá. Pro zajímavost, právě tyto barevné odstíny se objevují v logu značek Gant a Tommy Hilfiger.

Předností těchto základních barev preppy stylu je ale všestrannost. Hodí se ke všemu a ve společné kombinaci vypadají elegantně a vkusně.

Preppy v kombinaci s módními trendy

Nebojte se kombinovat. Preppy kousky si skvěle rozumí s mnoha současnými módními trendy. Elegantní kostkovanou sukni můžete zkombinovat se stylovými kozačkami nad kolena. Do chladnějších dnů vsaďte na bílou košili, která bude vykukovat pod kašmírovým svetrem, který bude třešničkou na dortu vašeho outfitu. Nedbalá elegance je také preppy.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.