Určitě znáte rána, když máte plnou skříň oblečení, ale přesto pokaždé nevíte, co si na sebe máte obléct. Pomůžeme vám tento problém vyřešit. Je to naprosto jednoduché, chce to jen odolávat slevám a při nákupu přemýšlet!

Nakupujte jen to, co doopravdy potřebujete

Rychlý módní průmysl dostal své přízvisko zcela oprávněně. Na světě je zkrátka příliš mnoho lidí, kteří dychtí po novém oblečení skoro každý den. Pro velkovýrobce je to dobrá zpráva, ale co pro naši zemi? Rychlému módnímu průmyslu jsme se nepřizpůsobili my, ale on nám. Pokud budeme nakupovat bezhlavě a často jako dosud, nic se přeci nezmění. Pokud nebude taková poptávka, nemůže být ani nabídka.

Proto je důležité si při nakupování uvědomovat, zda tam ten kousek ve slevě opravdu nemůžeme nechat někomu jinému. Nejlépe se přesvědčíte, zda ten kousek opravdu potřebujete tak, že vydržíte alespoň týden, než si jej koupíte. Choďte se na něj například dívat nebo se v něm vyfoťte v kabince a dívejte se na tu fotku třeba každý den. Pokud se vám kousek omrzí, nebo vám například dojde, že byste jej vlastně ani neunosila, určitě jej nekupujte. Ušetříte místo ve skříni a peníze v peněžence.

Důležitá je kvalita, ne kvantita

Nakupujete si každou sezónu nové džíny? Proč si nekoupit jedny kvalitní, které vám vydrží několik let? Vyzkoušejte jich klidně několik, hlavně ať se v nich cítíte pohodlně. Nedívejte se na trend, ale na využitelnost. Pořiďte si takové univerzální, které se budou hodit ke všemu. Nekupujte věci, o kterých víte, že budou potřebovat brzy vyměnit. Namísto pěti levných, průměrných svetrů, hledejte dál, dokud nenajdete ten pravý.

Hledejte značky, které vyrábí své oblečení s láskou k přírodě i k lidem. Neznamená, že kvalitní oblečení je vždy nedosažitelné. Většina lidí si myslí, že na kvalitní oblečení nemá a že si jej mohou dovolit jen bohatí lidé. Ale opak je pravdou. Levné oblečení vás vyjde na mnohem více peněz než kvalitní oblečení, jelikož kvalitní vám vydrží mnoho let a nemusíte jej tak často obměňovat jako to, které stálo pár stovek.

Nevyhazujte oblečení, které se vám už nelíbí

Jste kreativní a nevíte například co s volným večerem? Pusťte se do přetváření svého starého oblečení. Své staré šaty můžete přetvořit na krásnou plátěnou tašku nebo sukni. Na internetu je nespočet návodů, které zvládne každý. Blíží se Vánoce, vyzkoušejte své dárky zabalit do rozstříhaných starých triček. Vypadá to zajímavě a obdarovaný uvidí, že jste si s balením dali extrémní práci.

Kousky, které se hodí ke všemu

Využijte minimalismu a pořizujte si věci, které se vždy hodí ke všemu. Nebudete tak muset řešit, jaké oblečení se k sobě hodí. Oblečení, které je na léto schovejte do krabic, nebude se vám tak plést do oblečení na chladnější počasí. Vytáhněte jej až ho budete moci zase nosit. Barev se bát nemusíte, jen opět při pořizování přemýšlejte, zda se v barvě budete cítit dobře, abyste daný kousek opět nevyužila jen jednou.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments