Second handy neboli sekáče jsou skvělé nejen v tom, že za oblečení neutratíte tolik peněz. Zároveň podporujete myšlenku slow fashion a pokud chcete, můžete zde prodat nebo darovat i své oblečení. Jaké sekáče můžeme doporučit v Praze? Vybrali jsme pro vás naše 3 pražské favority.

1981 Secondhand (www.1981.cz)

Tento second hand má pouze online verzi. Kamenná pobočka funguje jen v době konání pop-upů, prodejních akcí a nebo čistě jako místo, kde si můžete vyzvednout zakoupené zboží online. 1981 Secondhand najdete v pražských Vinohradech. Novinky se snaží přidávat alespoň jednou do týdne. Darovat ani prodat oblečení tu však nemůžete.

View this post on Instagram

Obsessing over this paper bag ??. ? @gabriela.zim

A post shared by www.1981.cz (@1981secondhand) on

Moment (www.moment-ops.cz)

Moment je spíše charity shop, který prostřednictvím provozu sítě dobročinných obchodů pod názvem MOMENT charity shops finančně podporuje další neziskové organizace. Darovat a koupit zde můžete oblečení, doplňky, ale i knihy či drobný nábytek. Každý si tu najde to své.

Přestupní stanice (www.prestupnistanice.cz)

Nachází se na Žižkově a je to takový útulný a vintage koutek. Je dost malý, ale aspoň se díky malému prostoru pečlivě vybírá zboží, které půjde do prodeje. Najdete tu opravdové poklady a krásné doplňky. Svůj název obchůdek získal hlavně pro svou iniciativu na pomoc lidem bez domova. Ti jsou v obchodě zaměstnaní a díky tomu se mohou začlenit do běžného života. Vydělají si poctivou prací, získají pracovní zkušenost a zároveň se propojí s komunitou, která si vzájemně pomáhá. Můžete zde darovat své oblečení a kousky, které se jim nebudou hodit do prodeje darují dalším potřebným organizacím.

Foto: Instagram, Shutterstock.com.

Diskuze

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Přečtěte si také: Pražské second handy, které stojí za Vaši […]