Teplotně příznivější období se s námi očividně definitivně rozloučilo, což pro vás znamená jediné: osvojit si základy péči o pleť v zimním období. V zimě je pokožka citlivější než v jiných ročních obdobích, proto věnujte své pokožce zvýšenou pozornost!

Péče o pleť v zimě má svá pravidla

O pleť se staráme během celého roku, což je samozřejmě v pořádku. Co se ale zimních měsíců týče, měli byste vědět, že v tomto období je vaše pleť daleko náchylnější k poškození a podráždění, proto je potřeba věnovat jí značně více pozornosti.

Zásady péče o pleť v zimě – dodržujte je a nemusíte se bát podráždění!

Jak už jsme zmínili na začátku dnešního článku: péče o pleť v tomto studeném období má svá pravidla, která je potřeba dodržovat. A to ve vašem vlastním zájmu. Uvědomte si, že pleť během zimních měsíců den co den vystavujete extrémním změnám teplot, na které může pokožka zareagovat tak, že se vysuší, bude hrubá na dotek, popraská nebo začne svědit. Tomu všemu se dá naštěstí poměrně jednoduše předejít a to tak, že budete dodržovat zásady péče o pleť v zimě.

1. používejte hutné krémy

V zimě je potřeba vyměnit lehké krémy za ty podstatně hutnější, které vaši pokožku mnohem lépe ochrání před vlivem studených teplot nebo větru, kterému obličej každý den vystavujete.

2. vsaďte na olej

Během zimních měsíců, kdy má pokožka tendence se vysušovat, není na škodu, když se naučíte používat oleje, kterých je v současné době na trhu doslova jako máku. Olej pokožku úžasně promaže.

3. vyměňte peelingy

Používat v zimě hrubý peeling, na který jste třeba zvyklé během léta, by byla doslova pleťová sebevražda. Používání peelingu i v zimě je samozřejmě na místě, je ale potřeba, abyste vyměnili hrubý peeling za nějaký jemnější, který nebude sám o sobě již tak dost náchylnou pokožku ještě více dráždit.

4. pozor na make-up

Je nám jasné, že se používání make-upu nevzdáte ani v zimě, jestli vám ale můžeme něco doporučit, pak je to volba hutnějších make-upů, které na pokožce vytvoří jakýsi ochranný film a pleť tak díky němu bude na okolní podmínky reagovat mnohem méně podrážděně.

Foto: Pixabay.com, Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze