Mysleli jste si, že na mytí obličeje vlastně vůbec nic není? Nebo vás dokonce nikdy nenapadlo, že byste to snad mohli dělat špatně? V dnešním článku vám odhalíme pravidla mytí obličeje, která by měl znát každý, kdo chce mít pleť nejen zdravou, ale i krásnou a bez jediné chybičky. Tak co? Pořád si jste jistí, že jste při mytí obličeje nechybovali?

Mytí obličeje není věda… nebo snad jo?

Teď si možná ťukáte na čelo a říkáte si, co je to zase za výmysl. Umýt si obličej přece umí již malé děti, které ke správné hygieně vedou jejich starostliví rodiče. Proto jste toho názoru, že to přece není žádná věda. Ale co když jo? Co když to opravdu děláte špatně?

Jestliže všechno děláte tak, jak byste správně dělat měli, pak je vaše pleť nejen dokonale čistá, ale působí mladistvě, září zdravím a nehyzdí jí žádné pupínky ani jiné nedokonalosti. Pokud je to naopak, pak za tím samozřejmě může stát i něco jiného, ale věřte nebo ne, i technika umývání obličeje a vámi zvolený postup mohou být důvodem, proč vaši tvář „zdobí“ pupínky, proč vypadá zašle a mdle.

Pravidlo první: odličte se

Pokud používáte make-up, první krok je ten, že se musíte odlíčit. Je jedno, jestli k odličování používáte mléko, micelární vodu nebo cokoli jiného. Pamatujte, že odličovat se musíte pokaždé, i když se vám možná sebevíce nechce – a to platí i tehdy, když se vrátíte domů pozdě v noci a už se uvidíte v posteli. Líčení se zkrátka vynechávat nesmí. A tečka.

Pravidlo druhé: teplá voda je základ

I když se možná chcete osvěžit, nemyjte si obličej studenou vodou. Studená voda je sice příjemná v horkých dnech, ale pokud si chcete obličej umýt důkladně, příliš vám nepomůže. Voda samozřejmě nemusí být horká, stačí teplota těla. S její pomocí obličej opláchněte.

Pravidlo třetí: používejte čistý ručník

Mnoho žen a dívek dělá tu chybu, že si obličej bez rozmýšlení utřou do prvního ručníku, po kterém v koupelně sáhnou. Bohužel je to ale velmi často ručník, se kterým si utírají tělo po koupeli, nebo ještě hůř – může to být ručník, který patří někomu jinému. Myslete na to, že obličej musíte utírat do speciálního ručníku, do kterého si nebudete utírat ruce ani tělo. Ručník je zároveň potřeba pravidelně měnit, dva týdny starý ručník není pro pleť zrovna ideální.

Pravidlo čtvrté: nezapomeňte na krém

Po vyčištění a usušení obličeje by mělo následovat nanesení krému. Zde hodně záleží na tom, jaký typ pleti máte. Je totiž jasné, že jiný druh krému použijí ženy a dívky s mastnou pletí a po jiném sáhnout majitelky suché pokožky, která má tendence k podráždění.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments