Pozor na e-shopy, které jen přeprodávají oblečení z AliExpressu

Doby, kdy se za nákupy oblečení chodilo výhradně do kamenných obchodů, se stávají být minulostí. Především pak dění posledních měsíců, kdy byly kamenné prodejny zavřené, internetovým obchodům jen nahrávalo a jejich tržby mnohdy násobně vzrostly. Dávejte si ale pozor na e-shopy, které s velkou přirážkou prodávají oblečení, které lacině nakoupí na AliExpressu.

AliExpress – levná móda

Snad každý z nás zná AliExpress. Jedná se o online tržiště, kde najdete snad úplně vše. Od oblečení, po hračky, elektroniku, či domácí potřeby a to vše za neskutečné ceny, které jinde nekoupíte. Drtivá většina produktů pochází rovnou z čínských továren bez přirážky internetových e-shopů. Mnohdy se ale stává, že kvalita produktu odpovídá nízké ceně a oblečení se ani nedá obléknout. Dají se tam nakoupit stylové kousky, které jinde nenajdete, ale musíte hodně hledat a číst recenze ostatních uživatelů, kteří produkt zakoupili. Pokud si raději připlatíte za kvalitu, AliExpress není nic pro vás.

Když e-shopy lžou

V posledních letech se stávají velkým trendem internetové obchody založené na Instagramu. Začínající podnikatelé nemusí investovat do provozu webových stránek a na Instagramu si jednoduše založí stránku, kde nabízí „své“ oblečení za přijatelné ceny. Pokud o takových e-shopech víte, jistě vám neuniklo, že se mnoho oblečení opakuje stále dokola a tyto instagramové e-shopy nabízí vždy stejné zboží. Říkáte si, kde jen toto zboží nakupují? V drtivé většině se jedná o přeprodávání levných kousků z Aliexpressu.

Máme pro vás tip: V aplikaci AliExpress si můžete určitý produkt vyfotit, vložit do aplikace a sami uvidíte, zda produkt pochází právě z AliExpressu.

Foto: Shutterstock.com.

Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.