Poznejte svůj typ pleti: pomůže vám to nejen při péči o ni

Každá z nás by měla vědět, jaký má typ pleti. Mnohdy totiž děláme maximum, aby naše pokožka vypadala dokonale, ale ani přes veškerou snahu nevidíme výsledky, které bychom očekávaly. Na vině může být právě skutečnost, že neznáme svůj typ pleti, proto o ni nedokážeme správně pečovat.

Rozhodně to není klišé. Znát svůj typ pleti se vyplatí z několika důvodů, zejména pak proto, že vám to hodně usnadní starostlivost o pokožku. Vyhnete se zbytečným přešlapům, které by mohly pleti jedině uškodit. Tak co? Znáte svůj typ pleti nebo ne?

Jak poznáte, jaký typ pleti máte?

Určení typu pleti není nijak složité a zvládne to úplně každá. Funguje na to osvědčený test.

Večer před spaním se odličte, aby vaše pleť mohla v noci dýchat. Ráno po probuzení pleť umyjte čistou vodou, jemně otřete ručníkem a počkejte 15 minut, během kterých začne pokožka na obličeji pracovat. Poté vezměte obyčejný papírový kapesníček nebo ubrousek. Ten rozdělte na čtyři části a postupně je přiložte na čelo, nos, bradu a tvář.

Jakmile ubrousek či kapesník z obličeje sejmete, měly byste si všimnout, zda na něm zůstaly mastné skvrny. Podle těch poté poznáte, jaký typ pleti máte.

Mastné stopy jsou jen minimální

Pokud pro provedeném testu na kapesníku či ubrousku objevíte jen minimální mastný otisk, pak máte suchou pleť. Na první pohled se to možná zdá jako výhra, ale pozor – suchá pleť je velmi náchylná a vyžaduje speciální péči, především pak, co se týče volby přípravků.

Mastné stopy jsou jasně viditelné

Odkryly jste kapesníček a zjistily, že jsou na něm jasně viditelné mastné fleky? To značí o jediném: máte mastnou pleť. Majitelky mastné pleti moc dobře vědí, že péče o ni není jednoduchá. Pokud však své pokožce zajistíte správnou péči, nebude pro vás mastící se pokožka noční můrou, uvidíte.

Mastné stopy jsou jen na T-zóně

Pokud se na ubrousku objevila mastná stopa jen na T-zóně, neboli na té části obličeje, kde je nos a čelo, pak to znamená, že máte smíšenou pleť. Mnoho žen považuje smíšenou pleť za jasnou výhru, ale i tady je potřeba znát určitá pravidla a vědět, co vaší pleti svědčí a co naopak ne.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.