Povislá prsa trápí ženy i v mladém věku. Jak si poradit bez operace?

woman placing her hand on her chest

Povislá prsa tíží řadu žen. Často i v mladém věku. Co se s tím dá dělat? V dnešním článku se budeme zabývat tím, jak povislá prsa řešit jinak než operací u plastického chirurga. Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám mohou pomoci. Inspirujte se!

Zvednutí prsou bez operace

Pokud si myslíte, že zpevnění prsou a plastika neodmyslitelně patří k sobě, jste na omylu. Prsa lze zdvihnout i bez komplikovaného zákroku. Velkou novinkou je zdvihnutí prsou za pomocí botoxu.

Botox se do ňadra zavádí pomocí injekce. Tato alternativa je ideální pro ženy, které se chtějí vyhnout jizvám a zdlouhavé rekonvalescenci. Zákrok stojí okolo 20 000 Kč. To je v porovnání s implantáty nebo modelací prsou velmi příznivá cena.

Zvednutí prsou za pomocí gelu

Foto: Freepik.com

Při tomto zákroku vám chirurg vpíchne do prsou gel s kyselinou hyaluronovou pomocí injekční stříkačky. Ta se zavede skrze bradavku. Prsa se dají nejen zdvihnout, ale i různě tvarovat.

Zákrok se provádí pouze v lokální anestezii a nečeká vás po něm ani náročná rekonvalescence. Pokud hned nepůjdete do fitka, nemusíte se vůbec nijak omezovat. Tato metoda nezanechává žádné jizvy. Připravte se ale na to, že si za ni připlatíte. Cena se pohybuje okolo 80 000 až 100 000 Kč.

Jak zdvihnout prsa přírodní cestou

woman holding red dumbbells
Foto: Usnplash

Ačkoliv se v ňadrech samotných nenachází žádné svaly, okolo ano. Proto vám může pomoci pravidelné cvičení se zaměřením právě na tuto skupinu svalů. Vědecké studie také odhalily, že i masáž ňader má pozitivní vliv na zpevnění této oblasti.

Nakonec doporučujeme vyzkoušet otužování. Stačí jen „lokální“. Jak na to? Alespoň jednou denně omývejte ňadra teplou vodou okolo jedné minuty. Poté na 20 sekund přepněte na studenou. Opakujte. Tento proces by měl vylepšit krevní oběh a podpořit zpevnění tkáně.

Jak tento problém řešíte vy? Nejčastěji se setkávám s push-up podprsenkami a různými vychytávkami, které ale nejsou zrovna příjemné. Podělte se s námi o vaše zkušenosti.


Avatar

anmacur

Studentka historických věd a redaktorka na volné noze se zálibou v hudbě, cestování, zdravém životním stylu a také módě.