Používat oční stíny je pro většinu žen naprostá samozřejmost, aneb jak se říká “každodenní chleba”. Výhodou líčení je, že si díky němu můžeme alespoň opticky ubrat několik let a na naše okolí tak působit mladší, nežli ve skutečnosti jsme. Pozor ale na špatnou aplikaci očních stínů, která se může zapříčinit o to, že si léta neuberete, ale naopak přidáte.

Nenanášíte si oční stíny špatně?

Haha, co je to za vtip? Cožpak se dá na nanášení očních stínů něco pokazit?

Věřte tomu nebo ne, ale špatně nanesené oční stíny mohou snadno způsobit, že budete vypadat starší, nežli jste. A která žena by si chtěla roky přidávat místo toho, aby si je ubírala, hm? No jasně, žádná.

Chyby při aplikaci očních stínů – neděláte je taky?

Nyní se již dostáváme k samotnému jádru věci a k tomu, co vás po přečtení předchozích řádků určitě nejvíce zajímá: jak můžete v chybovat, když si nanášíte oční stíny a díky tomu vypadat starší?!

Chyba první: příliš tmavý odstín

Tmavé líčení je sice velice sexy, ale ne v případě, kdy vám zbytečně přidává roky. Pozor si dejte na příliš tmavý odstín ve vnitřním koutku oka, uškodit vám na vizáži mohou i přehnané černé linky kolem celého oka. Obě tyhle chybičky se postarají o to, že budete na pohled působit starší, což je možná super v případě, kdy je vám čerstvých 18 a vy se chcete dostat na párty pro lidi od 21, ale určitě to není bezva tehdy, kdy je vám přes 40 a chcete dosáhnout mladistvějšího vzhledu.

Chyba druhá: přehnané kombinování

Znáte pravidlo, které říká, buď oči nebo ústa? Rádi vám vysvětlíme, co tím máme na mysli. Podle odborníků na líčení byste si vždy měli vybrat pouze jednu dominantu, kterou vyzdvihnete – zkrátka buď oči nebo ústa. Nikdy ne současně, to nedělá dobrotu. Bohužel právě v tom mnoho žen chybuje a často si zvýrazní jak oči pomocí očních stínů, tak i rty díky rtěnce. Tohle ale nedělejte, nedělá to totiž dobrotu. Vždy to mohou být buď výrazně nalíčené rty, nebo naopak výraznější oční stíny.

Chyba třetí: nerespektování tvaru oka

Při používání očních stínů je potřeba brát ohled na tvar očí. Ne všem ženám totiž nutně musí slušet to samé, na to je potřeba si dát pozor. Podle tvaru vašeho oka byste měly volit správný odstín očních stínů, což znamená, že pokud máte třeba oči malé, dejte si pozor na příliš tmavé barvy, které způsobí, že vaše oči budou působit ještě menší. A to není zrovna žádoucí, co myslíte? Ženy s převislými víčky by měly používat světlejší odstíny, protože se jim s jejich pomocí podaří oko tzv. otevřít, aby na pohled působilo větší.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze