Kontaktní čočky představují svobodu pro ty, kteří nechtějí nosit dioptrické brýle. Určitě se shodneme na tom, že používání kontaktních čoček je daleko pohodlnější a pro mnohé z nás je to i způsob, jak před druhými zakrýt oční vadu – najdou se mezi námi totiž tací, kteří se za nošení brýlí stydí a o čočkách přece nikdo nemusí vědět. Jak ale skloubit kontaktní čočky a líčení? A jde to vůbec? Pakliže i vás napadají podobné otázky, jsou následující řádky určené právě vám!

Nosíte kontaktní čočky? Poradíme vám s líčením!

Kontaktní čočky nejsou, co se líčení týče, žádnou překážkou. Přesto mnoho žen váhá, nebo si jednoduše neví rady. Jestliže si v tomto ohledu ani vy nejste příliš jisté v kramflecích, pak se vám naše rady jistě budou hodit. My totiž víme, jak se správně líčit, když nosíte kontaktní čočky – a rádi vám to prozradíme!

Pečlivě vybírejte kosmetiku

Možná to nevíte, ale v bohaté nabídce na trhu se dají pořídit i produkty speciálně určené pro nositele kontaktních čoček. Že o tom slyšíte poprvé? Tak schválně zkuste zapátrat a brzy zjistíte, že máme pravdu. Drtivá většina kosmetiky, kterou ženy pro líčení používají, se dají sehnat i v šetrnější variantě – často se označuje slovíčkem „sensitive“ což znamená, že je určená pro citlivé oči. Používat je mohou nejen ženy, které nosí čočky, ale i ty, které například trpí na záněty nebo alergie

Líčení neaplikujte na vnitřní okraj víček

Pokud používáte kontaktní čočky, vyvarujte se nanášení líčidel na vnitřní okraj víček. Proč? Jednoduše proto, že byste tímto postupem mohli znečistit povrch čoček a to rozhodně není žádoucí. Jste-li zvyklé na oční linky, nemalujte je přímo do oka, abyste čočku nejen neznečistily, ale zároveň nepoškodili hrotem tužky.

Malujte se až poté, co si aplikujete čočky

A nikdy ne naopak. Nejdříve čočku aplikujte do oka a teprve poté přistupujte k líčení. Opačný proces není vhodný, protože byste si mohly do oka zanést nějakou nečistotu, jež by mohla ulpět pod čočkou – po čase by vás mohlo oko začít pálit, řezat nebo štípat. A to určitě nechcete.

Odličujte se až poté, co vyjmete čočky

Když už mluvíme o aplikaci čoček, měli bychom vás ještě upozornit na to, abyste se odličovaly až tehdy, kdy čočky z oka vyjmete. I tady platí, že opačný postup není vhodný. To znamená, že čočku z oka nejdříve vyjměte a vložte ji do pouzdra (v němž byste měly mít nejlépe nějaký bio-inspirovaný roztok) a teprve poté se začněte odličovat.

Foto: Unsplash.com.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments