Líčení je pro vás každodenním chlebem a možná si ani neumíte představit, že byste bez make-upu vyšly z domu. I když se líčíte takřka každý den, o produkty, které běžně používáte, už se nestaráte. Kdy jste naposledy kontrolovaly datum spotřeby vaší dekorativní kosmetiky?

Starat se o dekorativní kosmetiku by pro vás mělo být samozřejmostí stejně jako její používání. Jak to dělat správně?

Pozor na správné skladování

Kosmetiku je potřeba správně skladovat a vybrat pro ni vhodné místo. Nechat líčidla na okně nebo položené na stolku, kam na ně může celý den pražit sluníčko? To je chyba jako vrata, milé dámy. Kosmetice mnohem více svědčí stinné a chladnější místo, třeba v šuplíku, kde se jí povede mnohem lépe, nežli na rozehřátém slunci.

Pravidelně čistěte štětce a houbičky

Je úplně jedno, jestli pro nanášení líčidel používáte houbičku nebo štětec, tak či onak byste tyhle pomocníky měly pravidelně čistit. Napadlo vás vůbec, kolik bakterií taková houbička obsahuje? Při představě milionů drobných a oku nepatrných potvůrek, které si nanášíte přímo na obličej… brrr, z toho až mrazí! Proto nezapomínejte pomůcky na líčení čistit, děláte to pro sebe, děláte to pro zdraví.

Hlídejte datum spotřeby

Přiznejte se bez mučení: kontrolujte datum spotřeby u kosmetiky, kterou používáte? Kroutíte hlavou, že ne? A nepoužíváte náhodou líčidla, která už to mají tzv. dávno za sebou? Oboje je špatně. Stejně jako u jídla kontrolujete, kdy danému produktu končí trvanlivost, měly byste totéž činit také u kosmetiky. Měsíc prošlý jogurt byste také nejedly, tak proč se líčit prošlou dekorativkou?

Foto: Pexels.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze