Potraviny vhodné pro ženy, které pomohou ke štíhlejšímu bříšku

Mnohé výzkumy jednoznačně prokázaly, že některé potraviny ovlivňují u žen chuť k jídlu a mohly by být tedy prospěšné při hubnutí. Dnes se dozvíte hned o sedmi z nich, které mohou být užitečné, pokud chcete shodit přebytečné kilogramy.

Celozrnné výrobky, ovoce, zelenina, ořechy neb ryby s úbytkem hmotnosti pomáhají. Na druhou stranu bramborové lupínky, slazené nápoje, tučné maso a jídla s přidaným cukrem fungují přesně naopak. I když je zdravá strava důležitá, samozřejmě není sama o sobě všespásná. Potřebujete taktéž fyzickou aktivitu, abyste si váhu udrželi, což platí obecně i pro muže.

Vejce

Foto: Pixabay

Vejce jsou chutným a velmi oblíbeným jídlem. A víte co? Jsou skvělé i při hubnutí. Dávejte si je k snídani. Zasytí vás na dlouhou dobu, ovlivní hladinu cukru v krvi, inzulínu a ghrelinu (známý také jako hormon hladu). Lidé, kteří vejce do svého jídelníčku zařadí pravidelně, mají menší hlad a jsou mnohem spokojenější než ti, kteří si dají k snídani pečivo.

Ovesné vločky

Foto: Pixabay

Začátek dne s miskou ovesných vloček dokáže taktéž pozitivně ovlivnit váhu. Oproti klasickým snídaňovým cereáliím se budete cítit lépe najezení a nebudete mít tak rychle hlad. Ovesné vločky obsahují také hodně bílkovin, vlákniny a minimum cukru oproti cereáliím. Podle vědců tyto výsledky hodně ovlivňuje typ rozpustné vlákny nazývané beta-glukan.

Fazole, čočka, cizrna a hrášek

Foto: Pixabay

Zmíněné luštěniny mohou ovlivnit úbytek hmotnost kvůli jejich vlivu na plnost. Navíc obsahují bílkovinu a vlákninu. Stejně jako ovesné vložky v nich najdete rozpustnou vlákninu, která zpomaluje trávení a vstřebávání. Konzumace bílkovin vede k uvolňování hormonů ukazujících na plnost.

Avokádo

Foto: Pixabay

Avokádo je ovoce plné vlákniny, prospěšných tuků a dalších živin. Jako součást zdravého jídelníčku a při regulaci váhy je opravdu výborné. Avokádo sice obsahuje poměrně velké množství tuků, jedná se však o tuky našemu tělu prospěšné, proto není nutné tento fakt jakkoliv stigmatizovat.

Křupavá zelenina

Foto: Pixabay

Křupavá zelenina, včetně brokolice, květáku, zelí a růžičkové kapusty nebo dýně, je nejen zdravá, ale pozitivně ovlivňuje také hubnutí. Jeden hrneček vařené růžičkové kapusty obsahuje 6 g vlákniny, což je 24 procent doporučené denní dávky. Oblíbená dýně má více vlákniny než quinoa a více draslíku než banán. Až budete mít příště chuť na sladké, zkuste do bílého řeckého jogurtu hodit skořici, nasekané hrušky a pyré z dýně.

Ořechy

Foto: Pixabay

Studie, v níž ženy s nadváhou a obezitou měly za úkol jíst každý den 50 gramů mandlí, oproti těm, které je nejedly, vyšla jednoznačně. Po 3 měsících se podařilo zhubnout ženám, které konzumovaly ořechy, více než ženám ve skupině druhé. Zároveň tato skupina žen přišla o více cm v pasu, ubyl jim také celkový cholesterol, triglyceridy i cukry v krvi, než jak tomu bylo u žen z druhé skupiny.

Ořechy obsahují bílkoviny, vlákninu, zdravé tuky pro srdce a další prospěšné živiny. Je však nutné hlídat jejich poměr, protože jde o energicky hutné jídlo.

Ryby

Foto: Pixabay

Ryby jsou výborné nejen při hubnutí, ovlivňují také zdraví jako celek. Obsahují polynenasycené mastné kyseliny a minerály. Vitamín D může pomáhat při regulaci hmotnosti u jedinců s nadváhou. Získáte taktéž 26 % vitamínu B6, který výrazně ovlivňuje náladu a stres.


Studie, na které článek odkazuje: