Stejně jako existují potraviny, které mohou mít na náš vzhled spíše negativní dopad, existují i potraviny, jejichž účinky jsou naprosto opačné. Věděli jste, že i vaše kuchyně ukrývá hotové poklady, které vám pomohou vypadat a cítit se krásnější? Co třeba vesele žluté banány, lákavě oranžová mrkev nebo sytě zelené okurky? 

Potraviny, které vám pomohou ke kráse

Mezi potravinami existují takové pochutiny, které možná konzumujete naprosto běžně, ale neuvědomujete si, že kromě slibné chuti vám mohou přispět i k lepšímu vzhledu. Je jedno, jestli určité potraviny přispívající kráse konzumujete přímo, nebo jestli si z nich vyrábíte pleťové masky – tak či onak mají pozitivní vliv na váš zevnějšek, čemuž žádná žena přece nemůže odolat.

Mrkev není dobrá jen na oči

Možná i vám babička či maminka už jako malým dětem často kladla na srdce, že papat mrkvičku je dobré, protože pomáhá na lepší zrak. Vy jste určitě věřili tomu, že má mrkev skutečně pozitivní vliv na zrak, co jste ale možná ani jako malé děti, ani teď v dospělém věku netušili, je skutečnost, že mrkev má blahodárné účinky i na váš vzhled. Obsahuje totiž velké množství betakarotenu, který obnovuje přirozenou funkci pokožky a zlepšuje její kvalitu.

Tvaroh se nehodí jen do buchet

Mňam, také jste si teď představili měkoučké kynuté buchty od babičky, které vždy tak krásně voněly a překypovaly tvarohem? To se každému hned začnou sbíhat sliny! Tvaroh se ale nehodí jen do buchet (nebo celé řady dalších pokrmů, samozřejmě), ale směle na něj můžete vsadit i tehdy, budete-li chtít být krásnější. Proč tomu tak je? Pokud si totiž tvaroh nanesete v podobě masky na pokožku, přispějete k jejímu zklidnění, máte-li pokožku suchou, dojde k jejímu zvláčnění a změkčení. A to rozhodně není na škodu!

Okurka je skvělá nejen do salátu

Zapomenout nesmíme ani na okurky, které jsou častou přílohou k jídlu, někdo si bez nich nedokáže představit zeleninový salát a my jsme zase toho názoru, že je lze využít i v kosmetice. Proč? Věděli jste, že okurky v sobě obsahují opravdu velké množství vody? To už napovídá tomu, že dokonale hydratují pokožku a to nejen zvenčí, ale i zevnitř. Zároveň v případě, kdy si kolečka okurky položíte na obličej a necháte pár minut působit, dojde k vypnutí pleti a lehkému vyhlazení drobných vrásek.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze